V Číně se oficiálně otevřela největší budova na světě

Vložil
ČTK
02.07.2013 21:35
Čína

Peking


Peking - Čína oficiálně otevřela další ze série superlativy ověnčených staveb. Stojí ve čtrnáctimilionovém městě Čcheng-tu, metropoli provincie S'-čchuan, nese název New Century Global Center a podle čínských oficiálních činitelů jde o "největší samostatně stojící budovu na světě", napsal dnes zpravodajský server CNN.
    Jakkoli výraz "největší na světě" obvykle vyvolá představu mrakodrapu, tento projekt není příliš vysoký. Ale rozhodně je hodně velký. Na délku měří 500 metrů, na šířku 400 metrů a do výšky 100 metrů; budova s celkovou plochou 1,7 milionu čtverečních metrů by byla schopná pojmout dvacetkrát budovu opery v australském Sydney a téměř třikrát americký Pentagon.
    V budově Global Center jsou kanceláře, hotely, kina, nákupní střediska, falešná středozemní vesnice a rodinné atrakce včetně vodního parku nazvaného Paradise Island. Postavena byla ve zbrusu nově naplánované čtvrti Čcheng-tu. Město se neustále rozvíjí, v současné době rozšiřuje své metro a do roku 2020 plánuje postavit nové letiště.
0 komentářů
přidat komentář

Související články