Hello Wood karneval

Vložil
Tisková zpráva
31.07.2019 18:10
BoysPlayNice

mjölk architekti

V maďarském Csóromfölde, nedaleko jezera Balaton, proběhl desátý ročník letní školy Hello Wood. Během uplynulých let vyrostla v polích vesnička, která ožívá jednou v roce a buduje ji komunita stavitelů z celého světa. Letos mezi kukuřicí a slunečnicemi a s obzvláště slavnostní atmosférou. Společným tématem byl karneval.
U prašné cesty stojí dřevěná slavobrána, kterou zdobí černá trika příchozích architektů. Je to symbolický moment odevzdání. Začíná proces přijímání nových zkušeností skrze práci se dřevem a tvoření v komunitě dalších stavitelů.

Devatenáct týmů složených ze studentů a vedoucích architektů vytvořilo během pěti dnů objekty, které vycházely z rámcových témat HOME, MARS, SAPIENS, FAITH nebo vlastních návrhů. Z českých architektů vedli vlastní projekty Mjölk architekti, Alžběta Brůhová s kolegy z Belgie a Španělska a Vojta Němec s Martialem Marquetem.
Objekty měly být experimentální, provokující a také jednoduše mobilní. Součástí procesu byla příprava masek a choreografie pro závěrečnou prezentaci a karneval.

Průvod kráčející na horizontu zlatavého pole připomínal Tanec smrti z Bergmanovy Sedmé pečeti. V procesí byl zmrzlinový vůz s trůnem pro zmrzlináře jako alegorie požitku a radosti; zakletá princezna Sofie, která se po 2000 letech probudila z ledu, pravděpodobně důsledkem oteplování planety, a hledá svého ženicha (od Mjölk architekti); kabiny pro hříšníky; nomádská střecha pletená tradiční technikou slaměných střech, která na pohyby těch, kdo jí nesou, odpovídá vlastním tancem (WE MASK od Alžběta Brůhová a spol.), a mnoho dalších skvělých projektů. Objekty byly nechány ve vesnici, kde probíhal tradiční festival hudby a umění.

Letošní Hello Wood byl eskalací předchozích ročníků a slavnostním rozloučením. Organizátorům Hello Woodu se během deseti let podařilo vytvořit mezinárodní síť kontaktů založených na nenahraditelné osobní zkušenosti a společných zážitcích. Do budoucna pokračují v novém, zatím neznámém formátu Builders Society. Její iniciaci symbolizoval závěrečný ceremoniál stavby katedrály. Každý se stal nositelem jednoho obrovského pilíře, oporou společného díla.

Vendula Tůmová / BoysPlayNice

> www.hellowoodfestival.com
0 komentářů
přidat komentář