Bruno Taut - mistr barevného stavění v Berlíně - pozvánka na výstavu

Zdroj
Goethe-Institut
Vložil
Tisková zpráva
24.08.2015 10:20
Bruno Taut

Bruno Taut se řadí k nejvýznamnějším německým architektům moderny, byl zároveň jedním z raných členů Werkbund Berlin. Svými stavbami sídlišť 20. let v Berlíně udal architektonická i urbanistická měřítka pro 20. století. Ačkoliv při práci s detailem a jednotlivostmi nevynikal, právě jeho architektura dosahovala jedinečného působení v prostoru. Skrze „umění proporcí“ stavebních typů pro velká sídliště a jejich umístění v prostoru, jakožto i zavedením kategorie „venkovní obytný prostor“ reformoval dosavadní způsob bydlení. Kvalita architektury Bruno Tauta nespočívá pouze v užití barvy k vytváření prostoru a a práci s ní jako s estetickým stavebním prvkem, ale především v její sociální funkci, kterou nechal vyniknout. Tak se barva stala empatickým vyjádřením své stavby.
U příležitosti zahájení výstavy 1. září 2015 v 18:00 hodin promluví Dr. Berthold Franke (vedoucí Goethe-Institutu Praha), Winfried Brenne (architekt výstavy) a prof. Vladimír Šlapeta (architekt a teoretik architektury).
Výstava se bude konat v termínu 2. září - 17. října 2015 ve druhém patře Goethe-Institut, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1. Vstup na výstavu je zdarma. Komentovaná prohlídka se uskuteční 2. října 2015 v rámci oslavy „25 let Goethe-Institutu v Praze“.
Výstavu připravilo studio Brenne Architekten a Werkbund Berlin, v Praze je prezentována při příležitosti dvou výročí: 20 let partnerství Prahy a Berlína a 25 let Goethe-Institutu v Česku.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články