Brněnský designový festival letos bude v opraveném Avionu

Vložil
ČTK
31.08.2018 23:10
Brno

Alexandra Georgescu
KOGAA studio

Brno - Funkcionalistický hotel Avion poskytne od 4. do 7. října zázemí přehlídce Brno Design Days. Vystoupí čeští i zahraniční odborníci. Lidé si zároveň mohou prohlédnout unikátní stavbu na výjimečně úzké parcele, která je přibližně osm let uzavřená a nyní prochází rekonstrukcí. O festivalu dnes ČTK za pořadatele informovala Martina Steinerová.


Hotel v České ulici v centru města zahájil provoz v roce 1928. Stavbu podle projektu architekta Bohuslava Fuchse vlastní soukromý majitel. Cílem rekonstrukce je obnovit hotelový provoz při zachování památkové hodnoty stavby.

Každý ročník festivalu Brno Design Days má svoje téma, letos to bude odhalování tajemství. Designéři ukážou tajemná zákoutí kreativního procesu, nevyslovené příběhy a nápady, které nespatřily světlo světa. "Nezrealizované koncepty jsou často ty nejmilejší, bývají totiž příliš vizionářské a progresivní na dobu, ve které vznikly," uvedla hlavní kurátorka festivalu Alexandra Georgescu. Cílem Brno Design Days je šířit a prohlubovat povědomí o designu a představovat jeho přínos pro běžný život i podnikání. Současně třetím rokem ukazuje Brno jako inspirativní a kreativní místo nejen v rámci Česka, ale celé Evropy.

Letošní ročník kromě tematických instalací přinese také přednášky, workshopy a třeba i módní přehlídky. V plánech pořadatelů je dále kino, výstava studentských prací a designová kavárna. Účast potvrdili například Margherita Carrarová z módního domu Christian Dior nebo Bertrand Schippan.
0 komentářů
přidat komentář

Související články