Výsledky Mezinárodní soutěže na Informační pavilon OH v Londýně 2012

Zdroj
AC-CA
Vložil
Tisková zpráva
16.07.2011 09:05
V soutěži [London] Olympic Games Information Pavilion, které se účastilo několik stovek mezinárodních architektonických týmů, se probojovali čeští architekti Kurtis+partners [Iveta Kolláriková, Marta Bímová, Vlado Hrivňák a Gabriel Sedlak] z Brna mezi desítku nejlepších.
Zadáním soutěže byl návrh dočasného informačního pavilonu na Trafalgar Square v Londýně.  Záměrem bylo podpořit architekty v posouvání hranic. Najít a ocenit mistrovský design malého objektu spojujícího funkci, konstrukci, detail a ducha olympijských her, zviditelnit nové pohledy na navrhování informačního pavilonu a využít také metod trvale udržatelného stavění. Pavilon má sloužit propagaci olympijských her v průběhu jejich konání v Londýně v roce 2012.
Pořadatel soutěže, Londýnská společnost [AC-CA], se zabývá organizováním architektonických soutěží. Svými aktivitami vytváří příležitosti pro vyjádření talentu, vizí a architektonických vášní. Stává se prostorem pro zviditelnění architektonických vizí a konceptů vzešlých ze soutěží. Vítězné návrhy jsou publikovány na stránkách společnosti www.ac-ca.org a v prestižních mezinárodních architektonických časopisech - portugalský About:Blank Architecture Magazine, Spojené státy - Surface Magazine a Metropolis Magazine a indický Architecture+Design magazine.
Vitězem soutěže se stal tým portugalských architektů ve složení Jose Carlos Cruz, Ines Guedes, Miguel Santos a Antonio Cruz. Druhé místo obsadil francouzský tým ve složení Stephanie Durniak, Marie Fade, Baptiste Franceschi, Lionel Cesarole a třetí místo patří týmu ze Spojených států - Mathew Clare a Rob Duncan. Tým Kurtis+partners za svůj návrh obdržel čestné uznání a zařadil se tak mezi desítku nejlepších.

1. místo - projekt č. 012249
Jose Carlos Cruz, Ines Guedes, Miguel Santos, Antonio Cruz (Portugalsko)

2. místo - projekt č. 011809
Stephanie Durniak, Marie Fade, Baptiste Franceschi, Lionel Cesarole (Francie)

3. místo - projekt č. 012765

Dowling Duncan - Matthew Clare, Rob Duncan, Krista Mollion, Nikolay Grozev (USA)

Ocenění - projekt č. 013014
Kurtis + partners - Vlado Hrivňák, Gabriel Sedlák, Marta Bímová a Iveta Koláriková (Česká republika)

Ocenění - projekt č. 011195
Yasuhiro Yoshida, Masafumi Yanada (Japonsko)

Ocenění - projekt č. 012485
Sang-Uk Park, Heeyun Bang (Jižní Korea)

Ocenění - projekt č. 012029
Nuno Fontarra (Holandsko)

Ocenění - projekt č. 012005
Lee Dongsub, Park Jinyoung, Choi Heonyoung (Jižní Korea)

Ocenění - projekt č. 012344
Shahram Agaajani, Thierry Cruchten, Serge Schmitgen, Matthieu Ristic (Lucembursko)

Ocenění - projekt č. 011665
Sachin Bhoite, Chintan Raveshia, Ahmad Harun (Velká Británie)

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články