V Berouně připravují soutěž na přestavbu Wagnerova náměstí

Vložil
ČTK
18.02.2015 12:15
Beroun

foto: Google Maps
Beroun - Berounská radnice chce přestavět Wagnerovo náměstí v centru města. Kromě jiného by z něho měly zmizet nevzhledné pozůstatky minulosti a také by tu měla být jinak řešena doprava. ČTK to dnes řekl místostarosta Josef Urbánek (Nezávislí Berouňáci).

    Odbor dopravy dostal za úkol vyřešit, jak budou přes náměstí pro příště jezdit auta. Podle starostky Šárky Endrlové (Nezávislí Berouňáci) by na náměstí mohl být vybudován kruhový objezd a spolu s ním dvě samostatné komunikace v obou směrech. "Teprve se to bude zpracovávat - jestli je to reálné, nebo není. Je tam spousta přeložek jak elektřiny, tak kanalizace," upozornil Urbánek.
    Jakmile bude navrženo dopravní řešení, radnice vypíše architektonickou soutěž na ztvárnění celého prostoru Wagnerova náměstí a prostranství před Českou pojišťovnou a vjezdu do Talichovy ulice. Experti by podle Urbánka měli mimo jiné stanovit, jaký bude na náměstí poměr ploch zeleně a asfaltu a podobně. Podle Endrlové má z této lokality zmizet špatná dlažba, odstraněny by měly být i monolitické květináče.
    K novému dopravnímu řešení Wagnerova náměstí se radní za Nezávislé Berouňáky, ČSSD a TOP 09 zavázali po loňských komunálních volbách v programovém prohlášení. Město kromě toho chystá přesun autobusového nádraží, plánuje vznik pěších zón v centru nebo dopravní napojení areálu bývalé textilky Tiba a sídliště Litava. Mezi další cíle patří rekonstrukce kulturního domu Plzeňka, dokončení muzea berounské keramiky a oprava městské knihovny.
0 komentářů
přidat komentář

Související články