Soutěž na nový vzhled Wagnerova náměstí v Berouně zná vítěze

Vložil
ČTK
25.06.2019 21:35
Beroun

Beroun – Vítězi architektonické soutěže na novou podobu Wagnerova náměstí v Berouně se stali Richard Ott, Eliška Stoulilová a Tereza Šimečková. Náměstí má být koncipováno jako trojúhelník s parkem a dětským hřištěm u řeky, novou kavárnou před budovou České pojišťovny a stromy v Okružní ulici, které odcloní dopravu z centra. Novinářům to dnes řekla starostka Soňa Chalupová (ODS).


Na základě studie by měla vzniknout podrobnější projektová dokumentace. Radnice se podle starostky nemusí držet jen vítězného návrhu, může vybrat i některé prvky z neúspěšných projektů a udělat jakousi kompilaci.

Kdy se začne stavět, zatím není známo. "Tohle je studie, realizace bude velmi závislá na rozpočtu a stavu financí města," uvedla Chalupová. Náklady odhaduje na 70 milionů korun, podle místostarosty Michala Mišiny (za ANO) nelze předpokládat, že na projekt bude možné získat dotaci.

Z náměstí by měly zmizet nevzhledné pozůstatky minulosti, například špatná dlažba či monolitické květináče, a také má být jinak řešena doprava. Architekti navrhli nový kruhový objezd na křížení Talichovy a Okružní ulice. Uprostřed centrální plochy vznikne vodní prvek v podobě trysek, které vytvoří mokrou plochu pro hru dětí v letních dnech.

Do soutěže bylo zasláno deset návrhů, dva z účastníků proti postupu poroty podali námitky. Zadavatel se jimi bude nyní zabývat. Po jejich vypořádání budou soutěžní návrhy zveřejněny na webu města a o prázdninách je plánována výstava v městské knihovně.
0 komentářů
přidat komentář

Související články