Podoba nové tělocvičny a haly ve Val. Meziříčí vzejde z architektonické soutěže

Vložil
ČTK
19.12.2023 07:30
Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí – Podoba nové tělocvičny a tréninkové sportovní haly ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku vzejde z architektonické soutěže. Podmínky soutěže na přístavbu tělocvičny Základní školy Křižná dnes schválili zastupitelé města. Lhůta pro podávání návrhů je stanovena do 15. března příštího roku, sdělil dnes ČTK mluvčí valašsko- meziříčské radnice Jakub Mikuš.


Školní tělocvična a tréninková hala v jednom vznikne v centru města u základní školy. Využije ji nejen 650 tamních žáků, ale v odpoledních hodinách a o víkendech také sportovci. "Nechceme budovat megalomanskou halu za stovky milionů korun, která nikdy nepokryje potřeby všech sportů. Ekonomicky i provozně je pro naše město mnohem výhodnější stavba nové tělocvičny s parametry tréninkové haly. Vzhledem k tomu, že naše největší základní škola takové sportovní zázemí dlouhodobě postrádá, jedná se o ideální řešení. Počítáme s tím, že by zde mohlo vzniknout vnitřní hřiště o rozměrech 43 krát 23 metrů s tribunou pro 200 diváků," uvedl místostarosta Petr Nachtmann.

Město společně se Zlínským krajem zvažovalo v dřívějších letech výstavbu sportovní haly v areálu Integrované střední školy. Ve srovnání s původní studií však výsledná cena chystané zakázky vzrostla a kraj s městem v roce 2020 přípravu stavby přerušily.

Odhadované náklady na přístavbu tělocvičny jsou 100 milionů korun. "Na výstavbu bychom samozřejmě chtěli žádat o dotaci. Vedle samotné tělocvičny chceme řešit také okolní venkovní sportovní areál školy, a proto jsme se rozhodli vyhlásit architektonickou soutěž," uvedl místostarosta.

Soutěž pro město administruje specializovaná firma ve spolupráci s městských architektem. "Termín pro podávání soutěžních návrhů je stanoven na polovinu března příštího roku. Následně proběhne hodnocení porotou složenou z odborníků nominovaných přímo Českou komorou architektů a zástupců města. Z hodnotících kritérií bude kladen důraz na kvalitu architektonického i krajinářského řešení a také kvalitu návrhu z pohledu udržitelnosti včetně technické úrovně. Věřím, že díky této soutěži získáme skvěle zpracované řešení, které nejen vhodně doplní stávající areál, ale zároveň zohlední potřeby školy a sportovců," uvedla místostarostka Yvona Wojaczková.
0 komentářů
přidat komentář

Související články