Konverze bývalých jatek v Ostravě - vypsání mezinárodní soutěže

Zdroj
Andrea Vojkovská, Statutární město Ostrava
Vložil
Tisková zpráva
17.02.2017 12:10
Město oslovilo v rámci vyhlášené soutěže napřímo tyto tuzemské a zahraniční architektonické kanceláře: Akad. arch. Petra Hájka z Prahy, dalšími vyzvanými jsou Ing. Arch. Robert Konieczny s KWK PROMES z Katowic, Arch. DI Arkan Zeytinoglu z Vídně, Arch. Irakli Eristavi ze společnosti zerozero s.r.o. z Prešova a architektonická kancelář Wenink, Holtkamp Architecten z Eindhovenu.

Do pátku 24. února 2017 do 10:00 hodin mohou odevzdávat své žádosti o účast v soutěži i další zájemci mimo oslovenou pětici.

Soutěžní podmínky jsou zveřejněny zde. Uvedeny jsou také na webové stránce města v sekci – nejčastěji hledáte – architektonické soutěže a také na hlavní stránce pod bannerem „architektonické soutěže“.
 
Pátek 21. dubna 2017 je posledním dnem pro odevzdání soutěžních návrhů vyzvaných soutěžících.
„Na přelomu dubna a května oslovíme maximálně deset soutěžících, kteří pro druhé kolo soutěže předloží podrobnější návrhy. O vítězi chceme rozhodnout ještě před letními prázdninami. Na základě souhlasu zastupitelů zadáme vítězi veřejnou zakázku na přípravu kompletní projektové dokumentace. A realizace vítězného návrhu by mohla začít v polovině roku 2018,“ dodává k vyhlášené soutěži primátor Tomáš Macura.

Organizátorem soutěže je známý brněnský architekt Ludvík Grym, který k soutěži říká: „Zvolenou formou soutěže má zadavatel jistotu účasti špičkových architektonických kanceláří a neuzavírá se před dalšími, čímž vytváří tolik žádoucí konkurenční prostředí. Konkurenční prostředí ve smyslu kvality a nikoliv ve smyslu např. dumpigu, protože strop ceny jak realizace, tak ceny projektu je soutěžními podmínkami omezen,“ doplnil organizátor soutěže Ludvík Grym.

Porota zasedne v tomto složení - závislí členové poroty primátor Ostravy Tomáš Macura, radní města Lukáš Semerák, ředitel Plato Ostrava Marek Pokorný a dále nezávislí porotci pražská architektka Pavla Melková, brněnský architekt Zdeněk Fránek, architekt Pavol Paňák z Bratislavy a architekt Ivan Reiman z Berlína.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články