Kladno vyhlásilo architektonickou soutěž A. Raymonda, zaměří se na bývalý hotel

Vložil
ČTK
09.03.2023 21:25
Kladno

Antonín Raymond

Kladno - Kladno vyhlásilo sedmý ročník architektonické soutěže Cena Antonína Raymonda. Letos je zaměřený na možnosti využití bývalého hotelu La Park, který loni město zakoupilo. ČTK to dnes řekl mluvčí kladenské radnice Vít Heral.


Ruiny bývalého hotelu jsou na okraji lesa poblíž areálu městských sportovních areálů. Na místě byl od třicátých let dvacátého století objekt, který sloužil jako zotavovna pro zaměstnance kladenské Poldiny huti. V devadesátých letech minulého století byl přestavěn na hotel, jehož provoz skončil v roce 2016. Zadáním soutěže je navrátit místo životu a lidem. "Očekáváme, že bude plně využit potenciál místa – výhled do krajiny, klid, les, cyklostezka a in-line dráha i blízkost sportovního areálu Sletiště," uvedl Heral. Termínem pro odevzdání návrhů je letošní 11. září.

Záměrem města je podle propozic soutěže postavit místo hotelu areál pro důstojné ubytování seniorů, který by zároveň byl otevřený pro další aktivity a sloužil i ostatním obyvatelům města. Studentské návrhy se nemusí záměru držet, ale měly by splňovat podmínku, že místo má sloužit veřejnosti.

Soutěž připomíná kladenského rodáka a zakladatele moderní japonské architektury Antonína Raymonda. Je určená studentům českých vysokých škol oborů architektura, urbanismus, krajinná architektura a podobných. Koná se od roku 2011 každý druhý rok. Městu přináší inspiraci pro rozvoj. Její vítězové se mohou účastnit stáže v Japonsku. Raymondovou nejvýznamnější stavbou je Gunma Music Center v Tokiu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články