Do soutěže na opravu Repre v Mostě se přihlásili čtyři zájemci

Vložil
ČTK
15.01.2024 17:40
Most


Most - Do veřejné soutěže na rekonstrukci kulturního domu Repre se přihlásili čtyři zájemci. Náklady se odhadovaly na miliardu korun, nabídnuté ceny jsou nižší. Zastavit přípravy, k čemuž vyzvali někteří občané v otevřeném dopise, nelze. Řekl to primátor Marek Hrvol (ProMOST).


Opravu objektu v centru města připravuje město několik let. Na podzim vyhlásilo potřetí veřejnou soutěž. "Vypadá to dobře, zájemci jsou. Podmínky jsme nastavili benevolentně, chceme tak předejít případnému napadaní soutěže ze strany účastníků," uvedl Hrvol. Komise nyní zhodnotí nabídky a zhotovitele by mohli radní vybrat na únorovém zasedání. "Pokud by to šlo, v březnu by se uzavřela smlouva a od dubna by práce mohly začít," uvedl primátor.

Rekonstrukce podle harmonogramu potrvá dva a půl roku a další půl rok předání stavby a dodělávky. Maturanti si tak pro plesy musí letos i v následujících letech zajistit sál někde jinde. Objekt je v současnosti zakonzervovaný. Poslední městský ples se v něm uskutečnil v roce 2019.

Skupina občanů doručila loni před vánočními svátky primátorovi a radě města otevřený dopis bezmála s 900 podpisy a odbornou analýzou projektu rekonstrukce. V dopise žádají přepracování projektu rekonstrukce. Repre si podle autorů dopisu zaslouží architektonickou soutěž. "Dopisem jsme se zabývali, odpovíme na něj, ale vlak je rozjetý, zastavit ho nelze," uvedl primátor.

Město v roce 2010 prodalo objekt za 28 milionů korun. Rozhodčí soud v roce 2015 označil kupní smlouvu za neplatnou a za vlastníka označil Most. Na objekt byl v minulosti vydán demoliční výměr. Do Repre se přestěhuje městská knihovna.
0 komentářů
přidat komentář

Související články