Beroun vypsal novou soutěž na rekonstrukci venkovního bazénu

Vložil
ČTK
24.05.2019 15:05
Beroun


Beroun - Beroun vypíše novou soutěž na rekonstrukci venkovního plaveckého bazénu na Velkém sídlišti. Do prvního výběrového řízení se přihlásila jen jedna firma, jejíž nabídka výrazně převýšila částku schválenou v rozpočtu a přesáhla i rámec zadaného typu soutěže. Radní proto museli tendr zrušit, řekla dnes ČTK mluvčí města Jitka Soukupová.


Rada města již schválila nové zadávací podmínky a souhlasila s opětovným vypsáním výběrového řízení. Rekonstrukce je od začátku plánována na podzimní měsíce, aby nezasáhla do letního provozu. Letos by se koupaliště mělo otevřít mezi 5. až 10. červnem. Termín závisí na vyjádření hygienické stanice, která prověří vzorky vody. Dalším ukazatelem je počasí. Areál bude v provozu stejně jako v minulém roce od 10:00 do 19:00.

Město má vyčleněno 29 milionů korun na první etapu rekonstrukce, která zahrnuje vytvoření nové bazénové vany, pořízení technologií, nových ploch kolem bazénu a vybudování brouzdaliště pro děti. V další části, jež vyjde na osm až devět milionů korun, se počítá s tobogány, výsadbou zeleně a vytvořením hřiště s vodními prvky pro děti. Třetí etapa má obnášet celkovou rekonstrukci objektu, v němž je zázemí pro plavce.

Bazén se stavěl v 70. letech minulého století a otevřen byl v roce 1980. V sezoně areál navštíví kolem 10.000 lidí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články