Beroun chce letos začít s opravami bazénu na Velkém sídlišti

Vložil
ČTK
03.01.2019 08:50
Beroun


Beroun - Beroun chce letos začít s opravami venkovního plaveckého bazénu na Velkém sídlišti, který je v zanedbaném stavu. Pokud půjde vše hladce, rekonstrukce za desítky milionů korun bude zahájena v září. Opravený bazén by se měl otevírat v příštím roce, řekl ČTK místostarosta Michal Mišina (za ANO).


Projekt by na začátku února mohl získat stavební povolení. "Rádi bychom zahájili stavbu 1. září, těsně po skončení koupací sezony," uvedl Mišina. Je ale podle něj otázkou, zda letos bude bazén vůbec zprovozněn, protože zejména stav vodního hospodářství je velmi špatný. Kromě bazénu a úpravny vody má být obnoveno také zázemí pro návštěvníky.

Bazén se stavěl v 70. letech minulého století a otevřen byl v roce 1980. V roce 2002 do něj město jednorázově investovalo čtyři miliony korun, v letech 2003 až 2007 vynaložilo dalších 2,7 milionu korun na částečnou výměnu rozvodů a obkladů. V roce 2015 nechala radnice u bazénu za milion korun vyměnit pískové filtry. Nedávno byly také vyměněny dlaždice, vymalováno a investovalo se do nezbytné údržby. V sezoně areál navštíví kolem 10.000 lidí, podle radnice by to mohlo být více.
0 komentářů
přidat komentář

Související články