Vizím architektů se snažíme vdechnout život

Realizace prémiových koupelen a kuchyní

Vložil
Tisková zpráva
16.02.2021 11:50
PRÉMIOVÉ KOUPELNY

Lukáš Školoud, generální manažer ELITE BATH+KITCHEN pro Česko a Slovensko
Společnost ELITE BATH je již řadu let stabilním partnerem architektů v segmentu prémiových koupelen. Počátkem roku 2020, kdy získala zastoupení značky bulthaup pro český a slovenský trh, se transformovala do nového podniku ELITE BATH+KITCHEN a stala se tak jedinou firmou ve svém oboru poskytující opravdu komplexní řešení v oblasti koupelen a kuchyní.


Slovenský showroom této společnosti leží na Dvořákově nábřeží v Bratislavě a loni – tedy pouhý rok po otevření – získal prestižní mezinárodní ocenění International Property Award za nejlepší interiér retailu v Evropě. Pražský showroom, kam jsme se vydali za Lukášem Školoudem, generálním manažerem, který ELITE BATH+KITCHEN pro Česko a Slovensko od začátku vede, se nachází v Karlíně. Během naší návštěvy jsme si povídali například o tom, jak je showroom navržen a čím může firma architektům usnadnit jejich práci. "Naším cílem je snaha vdechnout vizím architektů život a zajistit, aby výsledek realizací předčil jejich představy."

V čem spočívá tajemství úspěšné realizace?
Prakticky v každé naší činnosti. Nejenže spolupracujeme s prémiovými značkami a máme tým schopných lidí, ale zakládáme si také na servisu a dohlížíme na finální realizaci, aby každá zakázka splnila očekávání jak architekta, tak investora. Vše ale začíná v tomto showroomu…


Pražský showroom, kam jsme se vydali za Lukášem Školoudem, generálním manažerem ELITE BATH+KITCHEN pro Česko a Slovensko, se nachází v Karlíně


Co je na něm unikátního?
Snažili jsme se navrhnout ho tak, aby byl dobře dostupný, aby architektům co nejvíce usnadňoval jejich práci a oni si sem mohli zvát své klienty. Také jsme věděli, že se tu lidé musejí dobře orientovat a nesmějí mít pocit, že se ztrácejí v množství prezentovaných produktů. Proto tady nenajdete třeba vystavené obkládačky. Sice je zde máme k dispozici, jsou ale schované ve skříních s výsuvným systémem. Vše je zkrátka uzpůsobeno tak, aby výrobky byly po ruce, ale hlavní pozornost byla sou- středěna na to, co chce klientovi ukázat architekt.

To mě přivádí k této kuchyňské sestavě bulthaup s jídelním stolem, které je zde vyhrazeno zhruba padesát metrů čtverečních. Jaký význam má tento prostor?
Jsem přesvědčen o tom, že lidé chodí tam, kde se cítí dobře. A sterilní skleněná zasedačka s bílým stolem a židlemi není úplně ideální prostředí. Myslím, že když si architekt s klientem projdou showroom, vyberou jednotlivé komponenty do koupelny a pak si o všem popovídají u jídelního stolu a dobré kávy, je to mnohem příjemnější. Tohle místo je vlastně naše zasedačka.

Jídelnímu stolu a kuchyni bultahup je vyhrazeno velké množství prostoru jak v pražském, tak i bratislavském showroomu. Toto místo je vlastně takovou zasedačkou

Jak vypadá vaše spolupráce s architekty?
Necháváme jim prostor, aby sem mohli přijít, přivést si své klienty a ukázat jim prvky, které do jejich koupelny navrhli. Zároveň jim dáme k ruce někoho, kdo má perfektní přehled o všech produktech a ukáže jim místa, která jsou pro ně zajímavá nebo která si chtějí prohlédnout. S touto osobou pak řeší celou zakázku a mají možnost se s ní radit.


Jak následně probíhá realizace? Naznačoval jste, že jedna věc je návrh, druhá kvalita produktů a třetí, neméně důležitá, je samotné provedení. Co si tedy lze představit pod servisem a dohledem na to, aby každá zakázka dobře dopadla?
Ačkoli nejsme realizační firma, snažíme se dělat všechno proto, aby byl každý projekt úspěšně dokončen. Proto našim zákazníkům poskytujeme i kontakty na firmy, které zakázku dokážou realizovat a s nimiž máme pozitivní zkušenosti. Chceme, aby nezůstalo jen u kvalitního návrhu a vizualizace, ale aby i provedení bylo precizní. Jsem totiž přesvědčen, že prodávat umí každý. Když to přeženu, výrobky si lze sehnat kdekoli. Naší přidanou hodnotou je ale právě to, že díky kontaktům umíme dané produkty i sestavit a namontovat. Proto hodně času věnujeme edukaci řemeslníků a s některými spolupracujeme i deset let.

Když si tedy u vás architekt vybere nějaké produkty, vy mu následně doporučíte i realizační firmu, která bude svým způsobem garantovat, že výsledek bude odpovídat jeho představám…
Přesně tak. V našem týmu to má na starost konkrétní člověk, který je prostředníkem mezi námi a realizační firmou. A ať už to je realizační firma námi doporučená, nebo je vybraná klientem, náš člověk to celé koordinuje a dohlíží na to, aby všechno dobře dopadlo. Záleží nám na výsledku, je to naše vizitka.
0 komentářů
přidat komentář

Související články