Top 10 trendů v oblasti keramických obkladů

Vložil
Tisková zpráva
13.01.2021 11:50
PRÉMIOVÉ KOUPELNY

Keramika je velmi oblíbeným materiálem, jejž bychom v podobě obkladů a dlažeb našli snad v každé domácnosti – především v kuchyních či koupelnách. Jde totiž o materiál, který splňuje hygienické nároky, je snadno udržovatelný, odolný, a navíc skvěle vypadá – zejména pokud je instalován ve velkých formátech s minimální spárou. Magazín Forbes US zveřejnil desítku top trendů v tomto segmentu, kterými se můžete inspirovat, uvažujete-li o výstavbě či přestavbě svého bydlení. V premiovém konceptu ELITE BATH+KITCHEN v Čechách v Praze a na Slovensku v Bratislavě najdete tyto materiály i s odborníky, kteří jsou vyškoleni a připraveni na ty nejnáročnější zákazníky.

Mramor v moderním provedení

Keramické obklady s texturou mramoru jsou luxusním a nadčasovým prvkem, který se dokáže přizpůsobit i modernímu, eklektickému stylu. Mramorový dekor propůjčí stěnám dramatický vzhled, ovšem za mnohem přijatelnější cenu než v případě kamenného obložení.
https://www.granitifiandre.com/porcelain-tile/marmi-maximum
https://www.granitifiandre.com/porcelain-tile/rock-salt-maximum


Imitace dřeva

Díky rozvíjející se technologii digitálního tisku a technologii nanášení inkoustu je možné naprosto věrně a přirozeně napodobit vzhled dřeva. Tento trend, který byl v roce 2020 velmi populární, přinesl možnost vnést tento prvek i tam, kde by nebylo možné dřevo použít – například do sprchy.
https://www.emilgroup.it/it/collezioni/piastrelle-viva-yaki


Geometrické vzory

Lichoběžník, kosočtverec, dlaždice ve tvaru diamantu. Tyto geometrické vzory otevírají daleko větší prostor pro kreativitu než klasické čtvercové dlaždice, pokládané takzvaně na střih, což bylo populární v loňském roce.
https://www.granitifiandre.com/porcelain-tile/musa+


Porcelán

Porcelánová kuchyňská deska se v roce 2020 se stala velmi oblíbeným řešením – zejména díky trvanlivosti a odolnosti. Na rozdíl od běžných pracovních desek se nepoškrábe a lze ji sjednotit i s porcelánovým okladem nad kuchyňskou linkou, případně lze porcelán použít i na obklad skříněk.
https://www.sapienstone.com/collections


Psychedelie

Kaleidoskopické a fantaskní tvary, výrazné barvy, hravost. Tento styl letos oslovil jak starší generaci, tak mileniály toužící po dobrodružství.
https://mosaicopiu.it/mosaico/


Industrialismus

Beton a kámen jsou materiály, jež vyniknou především v prostorných a otevřených místnostech a minimalistických interiérech. Imitace v podobě keramických obkladů představuje alternativu méně náročnou na údržbu i instalaci.
https://www.granitifiandre.com/porcelain-tile/neo-genesis


Teraco v moderní podobě

Dlaždice inspirované teracem vnesou do prostoru hravost a oživí každý interiér. Tečky a skvrny, ať už menší, nebo větší, jsou nápadným a dekorativním prvkem, který rozzáří stěny i podlahu.
https://www.emilgroup.it/it/collezioni/piastrelle-ergon-medley


Velkoformátové motivy

Letošní rok byl ve znamení velkoformátových, výrazných motivů, inspirovaných především přírodou. Na stěnách bychom našli chobotnice, ryby, mořské rostliny, listy, květy, stromy a další motivy z mořské a rostlinné říše.


Nevšední barevné kombinace

Oblíbenými barvami v roce 2020 byly světlejší odstíny modré, rumělková, šalvějová a cihlová. Ať už se rozhodnete tyto barvy zkombinovat, či aplikovat samostatně, docílíte svěžího a harmonického výsledku.
https://www.granitifiandre.com/porcelain-tile/marmi-maximum
https://www.granitifiandre.com/porcelain-tile/rock-salt-maximum


Ve znamení prémiovosti

Imitace drahých kamenů a polodrahokamů, jako jsou například onyx a achát, či dlaždice s perleťovým povrchem – ať už se rozhodnotete pro jakoukoli variantu, vytvoříte luxusní a elegantní interiér. Obložit můžete nejen stěny, ale například i krb nebo kuchyňskou linku.
https://www.granitifiandre.com/porcelain-tile/agata-maximum


www.elitebathkitchen.com
0 komentářů
přidat komentář

Související články