TrioGuard™, povrchová úprava odolná vůči ulpívání prachu na kovových podhledových systémech

Kovový podhled má plnit hned několik funkcí, vedle dobrého vzhledu musí zejména zabraňovat ulpívání prachu. Nová prášková úprava od společnosti Armstrong chrání před prachem a blednutím barev, čímž si podhled udrží déle původní vzhled. Tím je inovativní a patentovaný povrch TrioGuard™.V prostorách typu nádraží, metro či výrobní závod, je skutečnou výzvou udržet čistotu na adekvátní úrovni. Novinka společnosti Armstrong zajistí, aby byl kovový podhled nejen čistější, ale také zářivější, odolnější vůči okolním vlivům a s nižšími náklady na údržbu.

Simulace 10letého opotřebení ve spolupráci s Fraunhofer-Institute dokázala, že odolnost povrchu zůstává zachována. Podle výsledků testování odpuzuje TrioGuard™  prach 10krát lépe než neošetřené desky. Pro názorný příklad byly použity dva vzorky, jeden s povrchovou úpravou TrioGuard™  a druhý bez. Z dvou až tří centimetrové vzdálenosti byly naneseny dva gramy zeminy. Výsledek se měřil, jakmile byly vzorky překlopeny a třikrát poklepány. V případě povrchu, který byl ošetřen technologií TrioGuard™, nedošlo k žádným viditelným změnám. Stejných výsledků se dosáhlo i při působení dalších okolních vlivů, např.: výkyvů teplot nebo zvýšené vlhkosti.**Testováno pomocí ASTM D4674: Běžná praxe pro zrychlenou zkoušku stability barev (simulace na 10 let)

Impulsem k vývoji byl výzkum provedený ve spolupráci s 360 architekty a designéry po celém světě, kteří kovové podhledy specifikovali v posledních dvanácti měsících. Smyslem dotazování bylo zjistit, zdali by měli zájem o inovace v rámci kovových podhledů. Na škále od 1 do 10, kde 10 byla nejvyšší hodnota, bylo dosaženo výsledku 7.8 a pozitivní odezvy na kovové produkty, které budou odolné vůči prachu. Respondenti se primárně chtějí vyvarovat "šedého" vzhledu a prachu především v okolí vzduchové techniky.

Více informací, včetně názorného videa zde:
http://www.armstrong.cz/commclgeu/eu1/cs/cz/new_products.html
0 komentářů
přidat komentář

Související články