Solidární hotel na Seině

Firma KOMA MODULAR předala k užívání čtyřpodlažní modulární hotel v Paříži

Vložil
Tisková zpráva
07.02.2018 16:50
KOMA MODULAR s.r.o.

Dvouleté namlouvání s francouzským developerem Serie Flex přineslo své ovoce v podobě uzavření smlouvy o dlouhodobé spolupráci. KOMA moduly úspěšně prošly komplikovanou certifikací výrobků na francouzský trh pro modulární budovy trvalého využití, a tak už této spolupráci nic nebrání.

Prvním výsledkem této spolupráce je dodávka solidárního modulárního hotelu. Tento projekt je pro KOMA v určitém smyslu zlomový. Poprvé dodala firma KOMA čtyřpodlažní modulární objekt, poprvé buduje na střeše hřiště a poprvé je celá budova z modulů o délce 11 metrů. Celý objekt je poskládán celkem z 224 velkoprostorových modulů. Fasádu tvoří kombinace různých druhů fasád, které dohromady působí zajímavým designovým dojmem. Architekti zkombinovali bílé polykarbonátové desky DANPALON s dřevěnými tepelně ošetřenými palubkami SILVERWOOD, vícebarevným nepravidelně lakovaným vertikálně navlněným plechem a nepravidelně navlněným plechem CADENCE v barvě slonové kosti. Fasádu dodala a sesterská organizace KOMA FACADE patřící do skupiny KOMA FAMILY. Hotel je sledovaný pařížskými medii a těsně před dokončením byla zkontrolovat průběh realizace pařížská starostka Anne Hidalgo. V lednu byl hotel předán do užívání.

V přízemí hotelu jsou vedle pokojů společenské místnosti a kanceláře pro vedení hotelu. Na střeše je umístěno hřiště, které bude vedle obyvatel hotelu sloužit i veřejnosti. Kapacita hotelu je pro 300 lidí. Hotel tvoří dva samostatné objekty, které vytváří atrium, kde je plánován prostor pro společenské a sportovní aktivity.

Investorem je nadnárodní humanitární organizace Aurore, která pomáhá lidem bez přístřeší návrat do společenského života.
0 komentářů
přidat komentář

Související články