Skryté zárubně DORSIS - architekti rozumějí naší práci

Vložil
Tisková zpráva
19.04.2022 11:45
DORSIS s.r.o.

Moderní přímé linie a estetická čistota jsou v interiéru stále žádanější, trend minimalismu se pochopitelně projevuje i v řešení dveřních prostor. Jedním ze zásadních prvků minimalistické architektury jsou dveře se skrytými zárubněmi, oblíbené pro svou designovou vyspělost a technickou kvalitu, ale i pro cenovou dostupnost.

Samotný styl minimalismu vznikl už ve 40. letech minulého století - na původní chápání prostoru Miese van de Rohe po osmdesáti letech plynule navazují tvůrci moderních komerčních projektů i stavitelé rodinných domů a bytů. Čisté linie, nadčasová elegance a ničím nerušený prostor - to jsou stavební kameny minimalismu dříve i dnes.

Skryté zárubně představují optimální řešení dveřního prostoru - umožňují srovnat dveře do jedné roviny se stěnou a omezit zdobné prvky. Funkční prvky (zámek a panty) jsou ukryty, viditelná zůstává pouze tenká mezera mezi zdí a dveřní plochou. Výsledkem je vrcholně estetické a funkční řešení, které umožní architektům dotáhnout jejich vize k dokonalosti.

VARIABILITA JE ZÁKLAD

Dveře a skryté zárubně Durus 45 a Fortius 52 patří mezi pomyslnou špičku nabídky tohoto segmentu. V čem je koncept DORSIS výjimečný?

  • Konstrukční možnosti - rám zárubně z hliníkové slitiny T6060 zajišťuje nadstandardní tuhost a pevnost, dveřní křídlo kombinující masivní konstrukci a silné opláštění je výjimečně pevné a stabilní. Průchodová výška proto může být až 3500mm, teda až ke stropu většiny běžných interiérů, s nadpražím či bez něj, s nadsvětlíkem nebo šikminou vhodnou i do podkrovních prostor. Koncept Dorsis je univerzální pro otevírání dovnitř i ven a lze ho instalovat do všech běžných stavebních konstrukcí.

  • Funkční varianty - díky tloušťce dveří 52mm je možná aplikace volitelných doplňků - padacích prahů, skrytých samozavíračů, dveřních zarážek nebo třeba elektrického otevírání. Pro prémiové projekty je důležité, že dveře se skrytými zárubněmi lze instalovat i ve speciálních variantách - bezpečnostní Safety RC2, akustické či protipožární Fortius EI30. Umožňuje to designově sladit nejen dveře v interiéru, ale dveřní prostory prakticky v celém projektu, ať už se jedná o rodinné domy nebo kancelářské budovy, a dosáhnout tak maximálního estetického efektu.
  • Designová variabilita - kvalita konstrukce se chápe jako samozřejmost, z pohledu konečného uživatele je často důležitější možnost volit design dveřního křídla. Povrch lze opatřit nástřikem v libovolném odstínu RAL a NCS nebo je možné připravit křídlo pro tapetování, malbu nebo obklad, dveře tak mohou zcela splynout se zdí. Při výrobě dveří s povrchem z přírodní dýhy je možná spolupráce s výrobci nábytku. Použitím stejné dýhy na dveřním křídle a nábytku lze dosáhnout estetického souladu a podpořit minimalistický charakter interiéru.

Schopnost výroby dveří a zárubní na míru ocení nejen stavitelé rodinných domů či bytů. Individuální přístup a spolupráce s architekty a staviteli je zásadní i pro instalace v kancelářských a hotelových budovách. Právě moderní komerční projekty vzývají estetickou čistotu a minimalismus, dveře se skrytými zárubněmi jsou proto pro ně ideální.

PROČ JE NUTNÁ SPOLUPRÁCE S ARCHITEKTY A STAVEBNÍKY?

„Spolupráce s architekty je pro nás zásadní. Nechceme vyrábět prefabrikované zárubně, naším standardem je volba řešení na míru každému projektu,“ říká Jan Krejčí, jednatel společnosti DORSIS. „Nejedná se jen o rozměry dveřního otvoru, ale i použité materiály a povrchy dveří nebo třeba technické prvky, jako jsou samozavírače či akustické padací prahy. Z dlouhodobého pohledu nás spolupráce s architekty často inspiruje k dalšímu vývoji.“

Koncept Dorsis je „domyšlený“ i z pohledu samotné instalace – nejen, že má hliníkový rám unikátní profil, usnadňující montáž, ale konstrukce je dodávaná smontovaná včetně ochranných prvků. Cílem je zajistit úsporu času a nákladů při montáži a zajistit, aby během finálních stavebních prací nedošlo k poškození či poškrábání zárubní.

„Kvalitu našich dveří ocení zákazník až po instalaci a během používání. Chceme proto nejen vyrobit perfektní produkt, ale vytvořit pro stavebníky takové podmínky, aby i samotná instalace zaručila dlouhodobé a bezproblémové fungování. “ dodává Jan Krejčí z Dorsisu. „Vzýváme minimalismus a design, ale nikdy neustupujeme od nároků na prémiovou kvalitu a řemeslo.“

www.dorsis.cz

0 komentářů
přidat komentář

Související články