Polykarbonátové panely Rodeca: funkční a krásné systémové řešení

Vložil
Tisková zpráva
21.01.2021 14:40
TITAN – Multiplast s.r.o.

Polykarbonátové panely od společnosti Rodeca jsou na trhu dlouhodobě vyhledávány zejména pro svou kvalitu, rychlost montáže a systémovost celého řešení. Oblíbené jsou u investorů i realizačních firem a stále více architektů díky nim může uskutečňovat své náročné projekty.

Polykarbonátové panely Rodeca, které jsou k dispozici v tloušťkách 40, 50 a 60 milimetrů, nacházejí uplatnění v oblasti průmyslového zasklení, zasklení střech, sedlových a shedových světlíků a při realizaci zemědělských a sportovních hal. V posledních letech našly své místo také jako zajímavý prvek v moderních novostavbách. Polykarbo- nát přináší díky svým mechanickým vlastnostem možnost realizace i tam, kde podobné řešení ze skla není možné.

K nejpoužívanějším panelům patří ty o tloušťce 40 mm, které jsou vyráběny v modulové šíři 500 mm s unikátním patentovaným spojem v podobě perodrážky. Panely se liší svou vnitřní strukturou – od čtyřstěnné po desetistěnnou variantu. Podle počtu stěn se U hodnota panelů v tloušťce 40 mm pohybuje od 1,0 do 1,4 W/m²K. V závislosti na zvoleném produktu a požadavcích projektu je možné zvolit profily s nebo bez přerušeného tepelného mostu.

Vyšší kategorií jsou panely s tloušťkou 50 mm a modu- lovou šíří 495 mm. Vyrábějí se jako desetistěnné a jejich teplená prostupnost je přibližně 0,9 W/m²K. Vyvinuty byly jako celosvětově první systém splňující přísné normy v kombinaci s profily přerušenými tepelným mostem. Panely jsou vyráběny v celobarevném provedení nebo ve dvoubarevném provedení s označením DuoColor.

Vlajkovou lodí systému Rodeca je panel o tloušťce 60 mm s modulovou šíří 500 mm, vyráběný s vnitřní dvanácti- stěnnou strukturou. Hodnota U je 0,75 W/m²K. Jde o panel splňující nejpřísnější požadavky na izolační a mechanické vlastnosti materiálu. Své uplatnění nachází v projektech, kde je požadována vysoká tepelná izolace v kombinaci s velkým prostupem světla.

Všechny panely jsou standardně vyráběny v čirém, případně opálovém provedení. Rodeca však nepředstavuje jen funkční zasklení, ale i moderní design. Při volbě barevné varianty panelů mohou vzniknout efektní designové fasády, které splňují vysoké nároky na jejich technické a tepelné vlastnosti, zároveň však mohou být originální a krásné.

Tam, kde vznikne odvážná myšlenka, umí Rodeca poskytnout snadnou cestu k její realizaci.

https://www.titan-multiplast.cz/produkty/zamkove-polykarbonatove-panely-124/panel-rodeca-173
0 komentářů
přidat komentář

Související články