Prosvětlení průmyslových staveb systémem Rodeca

Vložil
Tisková zpráva
14.04.2021 10:30
TITAN – Multiplast s.r.o.

Denní světlo je nenahraditelným faktorem, který významně ovlivňuje lidskou psychiku, zdraví, ale také pracovní výkonnost a schopnost soustředit se. Proto by ho mělo být zejména v prostředí průmyslových provozů dostatek. Možností, jak do průmyslové haly přivést přirozené denní světlo a zajistit tak vhodné pracovní podmínky, je několik. Jednou z nich je boční fasádní prosvětlení, na které se zaměřuje právě systém Rodeca.

Polykarbonátové zámkové panely Rodeca jsou díky svým vlastnostem již mnoho let vyhledávaným prosvětlovacím prvkem průmyslových hal, výrobních závodů a logistických center. Konkrétně je to už 50 let, co si Rodeca našla své místo na trhu, a díky dlouhodobému vývoji a zvyšování kvality svou pozici mezi konkurencí stále upevňuje.

V době, kdy jsou na moderní fasády a střechy průmyslových objektů kladeny ty nejvyšší nároky, s nimi Rodeca dokáže pracovat a udělat z nich své přednosti. Nejen že prosvětlovací prvky musejí chránit před povětrnostními vlivy a propouštět dostatečné množství přirozeného světla, ale musejí zároveň splňovat vysoké izolační nároky, chránit před hlukem a v neposlední řadě být také vizuálně zajímavé. Jednotlivá systémová řešení jsou rozdělena podle síly polykarbonátových zámkových panelů.

Rodeca začíná své systémy na síle panelu 30 milimetrů. Tyto panely jsou ideálním řešením pro menší fasády s důrazem na ekonomickou stránku projektu. Jsou vyráběny v šestistěnné struktuře a hodnotou U = 1,4 W/m²K. Co se týče barev, nabízí tato řada klasické čiré varianty a opálové provedení. Panely mají šíři pouze 330 milimetrů, díky čemuž je jejich montáž velmi rychlá a jednoduchá.

Pomyslnou střední třídou jsou panely o síle 40 milimetrů, které mají největší podíl na celkovém výrobním objemu a představují ideální kompromis mezi cenou a požadovanými vlastnostmi. Součinitel prostupu tepla je v závislosti na zvolené vnitřní struktuře panelů od 1,4 až po 0,99 W/m²K. Na výběr je nepřeberná škála barev a různých barevných kombinací. Rodeca v této síle panelů umožňuje opravdu rozmanité využití, od 3D efektů přes fosforeskující povrchy až po speciální pigmenty odrážející infračervené záření, které zabraňují přehřívání vnitřního prostoru.

Nejvyšší kategorii představují panely o síle 50 a 60 milimetrů, které jsou určeny pro projekty fasád a střech s nejvyššími nároky na tepelněizolační vlastnosti prosvětlovacích systémů. S použitím prosvětlovacích panelů o síle 60 milimetrů je možné dosáhnout hodnoty U = 0,73 W/m²K s prostupem světla 42 procent.

V systému Rodeca je myšleno na každý detail, k dispozici jsou různé varianty profilů, včetně profilů s přerušeným tepelným mostem. Profily jsou dodávány v přírodním hliníku, eloxované, případně lakované do požadovaného odstínu. K přívodu čerstvého vzduchu a ke kvalitnímu větrání vnitřního prostoru je možné využít systémová hliníková okna, která výborně doplní funkčnost celého systému. Systémové řešení Rodeca je podpořeno precizní výrobní kvalitou. Všechny panely jsou vyráběny s kvalitní koextrudovanou UV ochranou, která zajišťuje dlouhou životnost materiálů (až 25 let), a to při zachování mechanických a optických vlastností.

Ke složitějším projektům jsou zpracovány CAD detaily a montážní postupy, které ocení nejen projektanti, ale také montážní firmy.

https://www.titan-multiplast.cz/produkty/zamkove-polykarbonatove-panely-124
0 komentářů
přidat komentář

Související články