Revoluce v ovládání interiérových dveří

Vložil
Tisková zpráva
15.11.2019 13:30
Material & Technology s.r.o. – M&T


Dokonalé ovládání dveří – bez kliky, bez zámku, bez elektroniky, bez závad… seznamte se s inovativním systémem M&T magnetic vyvinutým pro otočné dveře.


V jednoduchosti je dokonalost. Novinkový systém M&T magnetic funguje na principu velmi silných magnetů umístěných do dveřní zárubně, jejichž protikusem je pak blok z magnetické nerezové oceli zabudovaný ve dveřním křídle. Když se k sobě obě části přiblíží, magnetická síla dveře plynule a téměř neslyšně dovře, a to bez vysunutí jakéhokoli střelkového elementu. Zavřené dveřní křídlo pevně drží v zárubni pouze magnetická síla. Magnety se vzájemně míjí, nedotýkají se, proto je při dovírání slyšet pouze jemný dotek dveří do těsnění. Otevírání dveřního křídla je pak absolutně bezhlučné. Sílu magnetů lze navíc velice snadno a intuitivně regulovat za pomoci malého imbusu. Jeho pootočením se k sobě magnety přiblíží, nebo naopak oddálí, a tím se zvýší, nebo sníží síla jejich vzájemného působení.

Jelikož v systému nedochází k žádnému mechanickému kontaktu, je eliminováno opotřebení součástek, a tak i prodloužena životnost ovládání dveří. „Více než dvacet let se věnujeme výrobě kvalitních dveřních klik, které neustále zdokonalujeme. I přesto ale víme, že dveře s klikou a zámkem nejsou zcela bezporuchové, potřebují pravidelnou údržbu a později i servisní zásahy,“ říká Roman Ulich, hlavní designér společnosti M&T a konstruktér systému M&T magnetic, a dodává: „Proto jsme chtěli víc. Vyvinuli jsme systém inspirovaný jednoduchým otevíráním lednice, systém ovládání otočných dveří bez kliky, bez zámku, a tudíž bez údržby, servisu i bez závad – vyvinuli jsme Magnetic.“

Dokonalé ovládání dveří, tečka.
Bez kliky, bez zámku, bez elektroniky, bez závad…

Systém M&T magnetic je doplněn o originální úchopná madla, která se vyznačují propracovanou ergonomií při zachování minimalistického vzezření. „Všechny modely jsou připraveny v různých povrchových úpravách pro dokonalé sjednocení s povrchem dveří i celým interiérem – od různých variant naturální mosazi až po speciální titanové povrchy v matných tmavých odstínech. Nejedná se o nástřik či nátěr, ale o speciální technologií nanesenou tvrdou kovovou vrstvu, která garantuje vysokou odolnost vůči oděru a poškrábání,“ uvádí Roman Ulich. U vybraných modelů je dokonce pomocí magnetických destiček vyplněn ovládací prostor madel identickým povrchem s dveřmi, čímž je dosaženo efektu částečně skrytého madla, kdy zůstává viditelná pouze okrajová kontura madla a jeho úchopná plocha.

Veškeré modely madel jsou připraveny také s variantou cylindrického zamykání, nebo WC/koupelnového zajištění, které je u některých modelů rovnou integrované. Ovládací segment skrytý v madle přináší dosud nepoznaný dojem, protože zámek nenarušuje designovou čistotu dveřního křídla.


Inovativní řešení systému M&T magnetic bylo potvrzeno udělením národního patentu.
www.magnetic-mt.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články