Kolekce madel pro Magnetic – první část

Vložil
Tisková zpráva
31.01.2020 10:30
Material & Technology s.r.o. – M&T

K inovativnímu systému M&T magnetic byla navržena kolekce celkem devíti úchopných madel, která jsou připravená pro jednoduché, ale účinné ovládání otočných dveří. Nyní si představíme čtyři z nich…

Jednotlivá madla z kolekce Magnetic se vyznačují minimalistickým vzezřením, propracovanou ergonomií a mimořádnou stabilitou na dveřích, která zaručuje maximální komfort při ovládání. "Všechny modely jsou připraveny v různých povrchových úpravách pro dokonalé sjednocení s povrchem dveřního křídla i celým interiérem - od různých variant naturální mosazi až po speciální titanové povrchy. Nejedná se o nástřik či nátěr, ale o speciální technologií nanesenou tvrdou kovovou vrstvu, která garantuje vysokou odolnost vůči oděru a poškrábání," uvádí Roman Ulich, hlavní konstruktér systému Magnetic a designér společnosti M&T, jediného českého výrobce designových dveřního a okenního kování. Pro dokonalé sladění je u vybraných modelů pomocí magnetických destiček vyplněn jejich ovládací prostor identickým povrchem s dveřmi – takto vybavenými madly jsou například modely UFF, JOO, KONZERVA 110 a KONZERVA 220.

UFF

Minimalistické madlo UFF kulatého tvaru s příjemným zaoblením úchopné části lze ovládat pouhými dvěma prsty. Jeho konstrukce umožňuje výměnu vnitřní pohledové magnetické desky. Madlo vystupuje 3 mm nad povrch dveřního křídla.
Povrchové úpravy: titan černý mat, lesklý chrom, matný nikl
Design: Roman Ulich


JOO

Zapuštěné madlo JOO hranatého tvaru s jemně zaoblenými rohy lze jednoduše ovládat dvěma až čtyřmi prsty. Jeho konstrukce umožňuje výměnu vnitřní pohledové magnetické desky. Madlo vystupuje 3 mm nad povrch dveřního křídla.
Povrchové úpravy: titan černý mat, lesklý chrom, matný nikl
Design: Roman Ulich


KONZERVA 110 a KONZERVA 220

Madlo KONZERVA s mírným zaoblením úchopné části se ovládá celou rukou. Vyrábí se ve dvou variantách velikosti, kdy čísla 110 a 220 vyjadřují výšku madla v milimetrech. Konstrukce madla umožňuje výměnu vnitřní pohledové magnetické desky. Madlo vystupuje 25 mm nad povrch dveřního křídla.
Povrchové úpravy: titan černý mat, matný nikl
Design: Roman Ulich

Co je Magnetic?

Novinkový systém M&T magnetic funguje na principu velmi silných magnetů umístěných do dveřní zárubně a jejich protikusem z magnetické nerezové oceli zabudovaném ve dveřním křídle. Když se k sobě obě části přiblíží, magnetická síla dveře plynule a téměř neslyšně dovře, a to bez vysunutí jakéhokoli střelkového elementu. Zavřené dveřní křídlo pevně drží v zárubni pouze magnetická síla. Sílu magnetů lze snadno a intuitivně regulovat za pomoci malého imbusu.

Více na www.magnetic-mt.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články