Při ztvárnění fasád se těší velké oblibě fasádní prvky StoDeco

Vložil
Tisková zpráva
19.08.2019 07:00
Sto s.r.o.

Prvky StoDeco Profil jsou vytvořeny přímo pro použití na fasádách, a to buď samostatně, nebo v kombinaci s kontaktním zateplením. Jejich předností je tvarová stálost, nehořlavost, nízká nasákavost, nízká hmotnost a dobrá opracovatelnost. Profily lze používat v zate- plovacích systémech z EPS i minerální vlny a pro každý objekt je možné vybrat ten nejvhodnější systém.

StoDeco profily vypadají jako pravý, tažený štuk a používají se dokonce i na památkově chráněných objektech. Sto má v nabídce více než 250 profilů a prvků StoDeco profilů, vhodných pro historické fasády. Moderní StoDeco profily jsou určené především na zateplovací systémy a vyznačují se nízkou tepelnou vodivostí a minimální tepelnou roztažností. K dispozici jsou také individuální StoDeco profily, které umožňují originální ztvárnění zcela dle požadavků architektů.

Historické StoDeco profily

Právě klasické fasády jsou životním prostředím silně zatěžovány. Samotné profily z pískovce, opracované kameníkem, nejsou dlouhodobě odolné vlivům životního prostředí a jako originální repliky jsou většinou příliš drahé. Sto nabízí řešení také pro památkově chráněné objekty v podobě historických deco profilů, které jsou často jediným vhodným řešením z hlediska zachování původního vzhledu i odolnosti.

Moderní profily

Rozhodnou-li se projektanti nebo investoři pro zcela moderní a mnohdy originální design, mohou si být jisti, že s StoDeco profily navrhované prvky realizují zcela dle představ investora. Homogenní masivní materiál dovoluje technicky bezvadná řešení. Řezy lze dělat přesně, bez nebezpečí ulomení filigránských kontur, zalomení vznikají opticky z jednoho odlitku. Deco profily jsou odolné vůči vlivům počasí. Sluneční osvit i extrémní teplotní výkyvy je nechávají téměř bez pnutí. Moderní deco profily jsou určeny především na zateplovací systémy. V nabídce jsou alternativy s hrubým nebo naopak hladkým povrchem. Mají nízkou tepelnou vodivost a minimální tepelnou roztažnost. Do vyložení 5 cm lze použít pouze lepené profily.

Individuální profily

U památkově chráněných objektů nebo při sanaci starých objektů je zhotovení na míru často jediným možným řešením. StoDeco profily v tomto případě nabízí téměř dokonalou reprodukci originálu. U obzvláště komplikovaných profilů mohou být požadované vícedílné prvky. Segmenty jsou pak z jednoho kusu beze spár. U profilů větších hmotností je vyžadováno a doporučeno vyztužení ocelovými profily. Pro individuální návrhy nabízí Sto řešení pro nejrůznější estetická ztvárnění. Tak mohou být zhotoveny např. hlavice a segmentové obklady sloupů. Z desek různé tloušťky lze také vyfrézovat geometrické tvary, které jako dekorativní prvky oživí velké plochy fasád. Individuální deco profily jsou určeny k realizaci požadavků architektů, kteří chtějí ztvárnit originální, individuální profil budovy dle vlastního návrhu. Jsou vhodné i pro velké vyložení, vytvoření nápisů či firemního loga.

Rozsáhlý sortiment a široké možnosti oprav a povrchových úprav

Systém StoDeco profilů nabízí různorodý sortiment fasádních profilů (šambrán), podokenních říms, kordonových říms, oblouků, bosáží, podokenních opěr a hlavic, patek sloupů a dekorativních prvků. Pokud dojde k jejich poškození, je možno materiál bez problémů vyspravit lepidlem StoDeco Coll.
Také čisté zlomení profilu není problémem. Proto lze StoDeco profily a desky vzájemně spojovat kvalitně a bez optických nedostatků. Prvky se vyznačují vysokou hustotou materiálu, chemickou odolností, hladkým povrchem a mimořádnou stabilitou. Spáry bývají často slabými místy v systému, avšak u tohoto homogenního materiálu to není díky velmi nízkému koeficientu roztažnosti tématem.
Poslední "šmrnc" pak dodá povrchová úprava barvou. Také zde nabízí Sto prvotřídní řešení.
A protože povrch StoDeco profilu skýtá dobrou přilnavost a je nastaven pro omítky a barvy Sto, lze prvky rychle a v nejlepší kvalitě povrchově upravit. Povrch může mít buď jednoduchý hladký, nebo strukturovaný nátěr či úpravu se vzhledem pískovce. Jen při použití povrchových úprav a barev Sto je garantována optimální přilnavost.

Vše podstatné o StoDeco profilech najdete na www.sto.cz/fasady kde si také můžete objednat bezplatnou sadu vzorků kreativních omítek StoSignature.
0 komentářů
přidat komentář

Související články