Ovládejte chytrý dům pouhým prstem

Vložil
Tisková zpráva
02.11.2018 07:00
Elektro-System-Technik s.r.o.


Domy jsou díky řídicím systémům stále chytřejší. Máme přehled o spotřebě energií, regulujeme topení či osvětlení, monitorujeme pohyb pomocí kamer… ale jak takový systém ovládáme? Klíčům, kartám, ale i tlačítkům pomalu odzvonilo. Jak  ve firemní sféře, tak u rodinných domů hraje čím dál větší roli otisk prstu, který je v současné době oblíben především při zabezpečení mobilních telefonů. S biometrií se setkáte nejen při kontrole přístupu do budovy, ale i v rámci jejího ovládání.
Co je pro někoho science fiction, používají jiní denně - u EKEY mluvíme o zhruba miliónu spokojených zákazníků. Skenery prstů EKEY jsou nejen bezpečné a pohodlné, ale poskytují i mnoho výhod. Integrací přístupového systému EKEY se navíc nemovitost zhodnotí.


Všichni mluví o chytré domácnosti - my ji děláme!

Už ze samotného sousloví vyplývá, že vše musí být jednoduché a pohodlné. K čemu by byly nejlepší systémy chytré domácnosti, kdyby se např. k aktivaci funkcí nebo otevření dveří rodinného domu používaly nejrůznější nástroje jako klíče, magnetické karty, telefony nebo dálková ovládání. Tedy cokoli, co můžete zapomenout, založit, ztratit nebo co lze odcizit. Z chytré domácnosti by se rázem stala hloupá domácnost.


Prst jako univerzální nástroj

V případě přístupových systémů EKEY je hlavním nástrojem prst - ten má člověk opravdu vždy po ruce. Nikdo nepovolaný se nedostane do budovy. Skener prstu EKEY je všestranný génius. Jeho základní funkcí je zajištění inteligentního přístupu do budovy. Skenery EKEY ale můžeme v součinnosti s řídicími/smart systémy v domě využít i na ovládání různých dalších funkcí domácí automatizace.


Propojení ve prospěch zákazníka

Na trhu měří své síly velké množství výrobců systémů řízení budov. Mnozí z nich jsou specialisté ve svém oboru. Proč tedy nevyužít jejich úspěchů a know-how a nepropojit je s přístupovým systémem EKEY? Mimochodem, stále více výrobců dveří, vypínačů a domovních komunikačních zařízení poznává výhody systému EKEY a integrují skenery prstů už ve výrobě do svých produktů. To znásobuje možnosti jejich využití a obyvatelům domu zjednodušuje obsluhu - zkrátka jen naskenují prst. Může být něco jednoduššího a pohodlnějšího?


Výhody personifikace a multitasking

Integrace přístupového systému EKEY do řízení budovy výrazně rozšiřuje možnosti jeho použití. Od prostého ovládání dveří až po ovládání světla, topení, žaluzií či audiosystému. EKEY činí chytré ovládání ještě chytřejším, protože systém podle otisku prstu automaticky pozná, která osoba ho právě ovládá. Díky personifikované konfiguraci si systém "vzpomene", jaká nastavení a nálady daný uživatel upřednostňuje, případně jaká bezpečnostní opatření se musí provést. Například přístup pro úklidové služby ve vymezeném času nebo deaktivace "nebezpečných" domácích spotřebičů, pokud skener obsluhuje malé dítě.
Systém lze nastavit tak, že každý prst, resp. každý otisk bude ovládat jinou funkci. Skener se tak stává klávesnicí pro domácí automatizaci. Ukazováčkem se otvírá nebo zavírá brána, prostředníčkem se aktivuje nebo deaktivuje alarm, prsteníčkem se reguluje světlo atd. Výhodou přístupového systému EKEY je možnost zápisu událostí (reportu) - kdo, kdy a kde spustil jakou akci nebo příchody a odchody. Tuto funkcionalitu ocení především firmy a správci veřejných budov.


Vyzkoušejte si přístupový systém

Chcete si technologii vyzkoušet naživo? Máte technické dotazy či nejasnosti ohledně přístupového systému ekey? Domluvte si schůzku v našem showroomu, kde vám při dobré kávě systém předvedeme a zodpovíme jakékoli otázky. Kontakt: Radim Stoklasa, radim.stoklasa@est-praha.cz, mobil: 605 245 535.

Zdroje informací
Bližší informace o biometrických systémech ekey nejdete v katalozích ekey na našich internetových stránkách.

0 komentářů
přidat komentář

Související články