Lindab rozšiřuje nabídku pro průmyslovou výstavbu

Vložil
Tisková zpráva
16.06.2008 00:05
Lindab, s.r.o.

Společnost Lindab patří mezi přední dodavatele stavebních prvků z oceli. Díky rychlému rozvoji celého koncernu nabízí širokou škálu produktů, které se vzájemně doplňují a tvoří kompaktní celky pro moderní průmyslovou výstavbu. Nyní přichází s produktem, který nejen doplňuje vlastní ocelové konstrukce, ale je i velmi vhodnou alternativou železobetonovým konstrukcím.

LTP 150

Je nosný konstrukční trapézový plech vyrobený z pevnostní žárově zinkované oceli o výšce vlny 153 mm. Tento profil patří v současné době k nejpoužívanějším při výstavbě plochých střech. Trapézové plechy o tloušťkách 0,75 – 1,5 mm dovolují aplikaci na rozpony rámů 3 – 8 m. Spodní strana je chráněna 15 μm polyesterového laku a v běžných průmyslových objektech již není nutné z estetického důvodu montovat dodatečný podhled. Krycí šíře 840 mm , délky až 13.000 mm, a jednoduché kotvení, jsou faktory, které mají vliv na rychlost montáže. Ta se dnes významně podílí na celkové ceně díla.

Své využití si najde jako konstrukční profil foliových a trapézových střech s nízkými sklony od 3 %. Dále jako nosný prvek interiérových stropů. Při posledně jmenovaném použití se plech kotví do ocelové, železobetonové nebo dřevěné konstrukce, a následně je vyplněn lehčeným betonem. Ve Skandinávských zemích dobře slouží i jako finální krytina s nízkými nároky na hustotu podpor.

Nová výrobní linka je svojí rychlostí a přesností jednou z nejmodernějších. Díky tomu bez problémů zvládne v krátkém časovém termínu vyprodukovat i obří zakázky v řádech desetitisíců metrů čtverečních.

O široké produkční škále společnosti Lindab svědčí následující doplňující varianty LTP 150:
  • Lakování 25 μm polyesterového laku – vhodné při zvýšených nárocích na ochranu plechu, které je shodné s tloušťkou laku u běžně užívaných plechových krytin.
  • Perforované stěny profilu – vhodné do velmi hlučných provozů. Síť otvorů o průměru 5 mm zlepšuje akustické chování plechu ( redukuje zvukové odrazy ).
  • Antikondenzační vrstva – vhodné jako náhrada difůzní folie. Vrstva textilie nanesená již při výrobě, je schopna absorbovat až 0,3 l vody na m2!
Z ekonomického pohledu je důležitá správná volba tloušťky plechu. Nejen projektantům jsou k dispozici kompletní statické tabulky a výpočetní program. Samozřejmostí je tým zkušených pracovníků, který Vám pomůže s nalezením vhodného řešení pro Vaši stavbu, ale i s její realizací.