„Krása se svědomím“: Motto nové kolekce World Collection dřevěných podlah Kährs inspirovaných exotickými dřevinami

Kouzlo exotických dřevin a ochrana životního prostředí jdou ruku v ruce s novou kolekcí exkluzivních dřevěných podlah Kährs World Collection

Vložil
Tisková zpráva
04.11.2011 06:00
Kolekce Kährs World - dekor Chili
Ekologické výrobní postupy, používané materiály a trvale udržitelný rozvoj - důležitá témata, na která je v dnešní době kladen stále větší důraz. Příkladem mezi odpovědnými firmami může být švédský výrobce dřevěných vícevrstvých podlah Kährs, pro kterého je ochrana životního prostředí a ohleduplnost ve výrobě základní filozofií. Firma AB Gustav Kährs se dřevěnými podlahami zabývá již od roku 1935, kdy získala patent na výrobu právě vícevrstvých dřevěných parket. A nejen vícevrstvá konstrukce, která je k životnímu prostředí ohleduplnější než masivní podlahy, ale také výrobní postupy a používané materiály jdou ruku v ruce s myšlenkou ekologie a udržitelného rozvoje. Kährs je průkopníkem v této oblasti, v roce 1948 navíc jako první ve svém oboru zavedl výrobní postup bez výskytu ředidel.

Ochrana životního prostředí, ohleduplnost a odpovědnost při výrobě doprovázejí tohoto švédského výrobce až dodnes. Proto základním "mottem" kolekce Kährs World Collection je "Krása se svědomím", tedy vyrábět krásné a kvalitní podlahové krytiny s co nejnižším negativním dopadem na životní prostředí. A to se výrobci podařilo. World Collection zahrnuje jeden dekor z exotické dřeviny jarrah a šest nových krásných dekorů s odstíny exotického dřeva. Všechny nové dekory vypadají, jako by byly vyrobeny z exotického teaku nebo merbau, jejich výroba však byla šetrnější a základní surovinou se stal švédský dub.

Kolekce Kährs World - dekor Nutmeg
Výrobce Kährs, jehož podlahy na český trh výhradně dováží společnost Kratochvíl parket profi, dokázal všech šest dubových dekorů namořit tak, že jsou k nerozeznání od exotických dřevin. Originální jsou také názvy jednotlivých odstínů, autoři se u nich nechali inspirovat exotickým kořením. 1lamelový vzor naleznete u dekorů Cayenne a Coriander, 2lamelový u Chili a Nutmeg a 3lamelový vzor pak u dekorů Habanero a Cardamom. Povrch palubek, mořených do sytě medových až červenohnědých odstínů, chrání vrstva saténového laku. Jedná se o třívrstvé palubky tloušťky 15 mm. 1lamelové palubky dekorů Cayenne a Coriander mají rozměr 1 800 x 130 mm, zbývající čtyři pak 2 423 x 200 mm.

Dekory v odstínech exotických dřevin vyniknou v moderním i tradičním interiéru, každou místnost příjemně rozzáří díky svým živým barvám a dodají jí honosný vzhled. Krytiny jsou z výroby uzpůsobeny pro pokládku plovoucím způsobem, všechny jsou vybaveny zámkovým spojem Woodloc®. Nicméně je možné krytinu, například při pokládce na podlahové vytápění, k podkladu přilepit i napevno.

Náhrada exotických dřevin za evropskou dřevinu dub přispěla také k příznivější pořizovací ceně, 1 m² včetně DPH pořídíte v závislosti na výběru dekoru již od 1 680,- Kč. Nejen tyto dekory z kolekce Kährs World Collection pořídíte u obchodních partnerů KPP anebo v prodejnách specializované maloobchodní sítě 1 FLOOR. Přehled prodejců včetně dalších informací o podlahových krytinách naleznete na www.kpp.cz a www.1floor.eu.

Virtuální showroom Kährs
Nevíte si rady s výběrem toho "pravého" odstínu dřevěné podlahové krytiny? Vyzkoušejte nový vylepšený virtuální showroom Kährs, který najdete na www.kpp.cz. Zde můžete vzájemně kombinovat až 125 různých druhů podlahových krytin s řadou barevných odstínů stěn i nábytku, a to ve 24 virtuálních 3D interiérech. Showroom nabízí více než 2 milióny různých kombinací interiérů, můžete si zvolit nábytek dle vašeho vkusu, stěny a podlahové krytiny v různých dezénech, stylech i barvách. K rychlému výběru vhodného dekoru pomůže automatický filtr, ve kterém lze předem navolit druh dřeviny, barevný odstín, počet lamel či povrchovou úpravu.
Do showroomu vstoupíte zde.
0 komentářů
přidat komentář

Související články