Koncept Domesi Concept House se rozroste o další dům

Na sklonku roku se rodina Domesi Concept House rozroste o další přírůstek. Bude jím typový dům Futura NEO, který vyroste v Budíkově u Humpolce, v malebném prostředí Vysočiny.

Domesi Concept House 2 bude postaven v pasivním standardu s použitím stavební technologie masivních dřevěných panelů. Slavnostní zaměření domu a zahájení stavby proběhlo počátkem května, kdy jednatelé společností Prodesi a Domesi Pavel Horák a Václav Zahradníček slavnostně položili základní trám tohoto domu. Jeho dokončení je pak naplánováno do konce roku 2015, a v první polovině roku 2016 přivítá své první návštěvníky.

Domesi Concept House 2
bude v mnohém jiný, než jeho předchůdce a mimo jiné to bude pasivní dům. Princip pasivního domu je dnes již obecně známý a vychází z využívání pasivních tepelných zisků ze slunečního záření a kombinuje je s energií vyzařovaného lidmi a spotřebiči. Roční spotřeba tepla je maximálně 15 kWh na m2 plochy. Což bude i případ domu v Budíkově. Tak jako jsme chtěli prvním Domesi Concept House rozptýlit obavy z moderních dřevostaveb, tak Domesi Concept House 2 chceme rozptýlit obavy z pasivních domů. Chceme ukázat, že se už dávno nejedná o nevzhledné laboratoře, ve kterých se nedá příliš bydlet. Domesi Concept House 2 bude mít všechny atributy a kvality dřevostaveb Domesi s dotaženým interiérem a komfortem, který k Domesi patří.

V našem konkrétním případě jsme dům usadili na pozemek tak, abychom co nejvíce využívali tepelných zisků ze sluneční energie. Část domu s největší prosklenou plochou je orientována na jih s malým odklonem na jihovýchod. Tato orientace umožňuje osazení fotovoltaiky, která je obnovitelným zdrojem energie.
Přirozenou cirkulaci vzduchu pak bude řídit rekuperační jednotka s tepelným čerpadlem, která bude zajišťovat i přípravu teplé vody. Všichni zájemci si tak budou moci na vlastní kůži tuto tolik diskutovanou technologii vyzkoušet a udělat si svobodně vlastní názor.
0 komentářů
přidat komentář

Související články