KOMA v září chystá konferenci o modularitě

Vložil
Tisková zpráva
02.08.2022 12:40
KOMA MODULAR s.r.o.

Společnost KOMA MODULAR, přední český lídr v oblasti modulární výstavby, letos slaví 30. výročí založení firmy. K této významné události si nadělila odbornou konferenci s tématem Modularita v našem životě, která se zaměřuje na využití modularity například v průmyslu, umění nebo třeba ve vzdělávání. Konference se koná 8. září a má netradiční koncept, kdy polovina se odehraje na akademické půdě Univerzity Tomáše Bati, a druhá polovina v areálu firmy KOMA MODULAR.

Modularita je koncept, jehož prvky lze využít v mnoha oborech. KOMA pochopila, že modulárně lze nejen vyrábět a stavět, ale také uvažovat. Tím pádem lze modularitu aplikovat do různých oborů. Někteří používají modulární postupy, aniž by o tom věděli. KOMA se věnuje popularizaci tématu modularity již řadu let.

„Někteří lidé principy modularity využívají, aniž by si to vůbec uvědomovali. Jedná se v podstatě o rozdělení velkého celku na menší části, takzvané moduly, na které můžeme aplikovat již známé a osvědčené postupy. Samotné moduly je pak možné používat na více projektech nebo je zcela zaměnit. Využívá se tak principů cirkulární ekonomiky a konečné výrobky jsou více šetrné k životnímu prostředí,“ říká Stanislav Martinec majitel a ředitel společnosti KOMA MODULAR.

Konference láká na zajímavý mix řečníků z různých oblastí. Modularitě v myšlení a vzdělávání se bude například věnovat profesor Ján Košturiak, inovátor a prezident platformy INOVATO. Zástupce modularity ve světě je bývalý diplomat Ilja Mazánek, který stojí za konceptem modulárních letišť. První realizace se právě dokončila v senegalském St. Louis. Návštěvníci se mohou těšit také na Davida Pavlíka, technologického ředitele logistické společnosti Shipmonk, který 5 let pracovat se ve společnosti SpaceX Elona Muska. Pavlík se bude věnovat modularitě ve vesmíru. Další oblastí je modularita a umění, kterému se bude věnovat umělecké duo Bára Šlapetová a Lukáš Rittstein, které můžete znát z výstavy ULTRA SUPER NATURAL v roce 2020 v Centru současného umění DOX. Za oblast modularity a architektury vystoupí Ondřej Chybík, jeden z tvůrců oceňovaného modulárního pavilonu EXPO 2015.

Odpolední program ve Vizovicích bude ve znamení panelové diskuze mezi řečníky, ke kterým se přidá také chirurg Tomáš Šebek a Lukáš Trčka za technologický inovační institut ve Zlíně. Pro zájemce proběhne také prohlídka výrobního areálu firmy.

Podrobný program a vstupenky jsou dostupné na webu www.modular-hub.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články