Kährs – kvalitní švédské podlahy již od roku 1857

Vložil
Tisková zpráva
28.01.2021 11:00
Kratochvíl parket profi, s.r.o.


Společnost Kährs, jež byla založena ve švédském městě Nybro v roce 1857, se více než století soustředila na produkci dřevěných podlah a stala se jejich největším výrobcem na starém kontinentě. Dnes má ve svém portfoliu nejen dřevěné krytiny, ale také vinylové a minerální SPC podlahy. Značka, kterou k nám dováží společnost Kratochvíl parket profi, je synonymem kvality, designových a technologických inovací i ohleduplnosti vůči životnímu prostředí.

Sortiment vícevrstvých dřevěných podlah Kährs je velmi rozsáhlý a pokrývá širokou škálu barev, povrchových úprav a rozměrů lamel, drážek a nášlapných vrstev, které vyhoví i těm nejnáročnějším požadavkům na design. Klient může vybírat dřevěné podlahy s povrchovou úpravou kartáčováním, mořením, s ručně škrábaným povrchem, řezanou strukturou, podlahy starobylého vzhledu či podlahy s vkládanými kolíky, které dají vyniknout kráse surového dřeva. Finální povrchová úprava se nabízí v přírodním oleji a saténovém, matném, ultra matném či vysoce lesklém laku.


O kvalitě, odolnosti a životnosti dřevěných podlah Kährs vypovídá mimo jiné skutečnost, že na ně výrobce poskytuje záruku až třicet let, a to u patnácti- a dvacetimilimetrových podlah. Důkazem vysoké kvality je i certifikace podle ISO 9001, kterou společnost získala v roce 1993 jako první výrobce dřevěných parket na světě.

Stejně profesionální je společnost Kährs i ve spolupráci s architekty, kterým na svých stránkách nabízí BIM objekty pro většinu dřevěných podlah ze svého sortimentu. Mohou tak snadno a efektivně plánovat a vytvářet vizualizace svých projektů. BIM objekty Kährs obsahují rozměry, druhy dřevin, povrchovou úpravu, popis a technické informace produktů a odkaz na příslušné technické dokumenty. BIM objekty Kährs jsou navrženy pro ArchiCAD a Revit.

Revoluční spoj Woodloc

Během mnoha let existence a technologického vývoje přinesla značka Kährs na trh množství zásadních inovací, které ovlivnily výrobu dřevěných podlahových krytin, a to celosvětově. Mezi ty nejdůležitější patří Woodloc, revoluční mechanický spojovací systém bez použití lepidla. Jde o nejpevnější zámkový spoj s maximální přesností mechanického uzamykání, díky níž je dosaženo absolutně rovného povrchu podlahy beze spár. Výraznou výhodou je také nebývale rychlá a jednoduchá pokládka. Dnes Kährs používá již pátou generaci tohoto systému – Woodloc 5S, s nímž lze bez dilatačních spár pokrýt podlahovou plochu o délce až padesát metrů a šířce až pětadvacet metrů v rámci jedné místnosti. 

Vysoká odolnost, snadná údržba

Krytiny Kährs jsou vyspělé i v dalších ohledech, na které se v současnosti klade důraz. Mohou být použity na podlahové vytápění, na které je lze celoplošně lepit i pokládat plovoucím způsobem. Velmi praktická je dále nenáročná údržba. Dřevěné podlahy Kährs mají jeden z nejlépe upravených povrchů. Ošetřeny jsou lakem anti-scratch, který je nejen vysoce pevný a odolný, ale zároveň ekologický, neboť obsahuje nejnižší emise těkavých organických sloučenin (VOC).


Z výhod vrstvených dřevěných podlah Kährs je nutné jmenovat také možnost renovace, a to opakovanou. Přebrousitelnost se pohybuje mezi třemi až čtyřmi cykly za životnost - podle tloušťky nášlapné vrstvy. Při procesu renovace lze navíc změnit barvu dřevěné podlahy, a to i výrazně.

Sortiment dřevěných podlah Kährs vyhoví soukromým i komerčním interiérům a nabízí také řešení do prostor určených pro sportovní činnosti či společenské akce - sportovní podlaha Activity Floor je na spodní straně lamel opatřena tlumicí vrstvou a lze ji položit přímo na podklad.

Minerální krytiny a vinyly

Kährs ale dnes již nenabízí jen dřevěné podlahy, značka nově rozšířila sortiment o SPC a vinylové krytiny. I v tomto segmentu však zůstala věrná ekologickému a přírodnímu přístupu - nejen dekory imitujícími dřevo a kámen, ale především ekologickým a zdravotně nezávadným složením těchto podlah. K výrobě všech nových elastických krytin Kährs z kategorií SPC minerální podlahy a vinylové krytiny nejsou používany ftaláty ani změkčovadla. Krédem této švédské značky, kterou k nám dováží společnost Kratochvíl parket profi, zůstalo i v segmentu elastických krytin přání "dýchat doma zdravý a čistý vzduch". SPC minerální krytiny Kährs Click i vinyly Kährs Dry Back mají několik certifikátů, včetně prestižního Émissions dans l'air intérieur. Oba typy elastických podlah Kährs byly navrženy tak, aby vylepšily prostředí interiérů, a to jak akusticky (zvukověizolační podložka IXPE redukuje přenos hluku), tak i co se kvality vzduchu týče.

Ohleduplnost k přírodě

Značka Kährs klade maximální důraz na šetrnou výrobu i ekologickou nezávadnost svých produktů. Úzce spolupracuje s lesními úřady a nevládními organizacemi na udržování lesů jako zdroje trvale obnovitelné suroviny. Jejími dodavateli jsou společnosti, které mají certifikát FSC nebo PEFC či které mohou doložit, že užitné dřevo získávají ekologicky ohleduplným způsobem. Kährs je držitelem známky kvality pro životní prostředí Modrý anděl a aktivním členem hnutí Greenpeace. Od roku 1997 je také držitelem certifikace podle ISO 14001 a registrace podle EMAS.

Více na www.kahrs.com, www.kahrsflooring.com a www.kpp.cz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články