Jak si vybrat správný styl podlahy: barva, textura a povrchová úprava

Vložil
Tisková zpráva
24.07.2019 07:00
Pergo

Jakmile se rozhodnete mezi laminátem, dřevem nebo vinylem, je čas zvážit styl. Pergo nabízí řadu různých estetických možností pro každé ze svých podlah, od lehkých po tmavé barvy až po ručně škrábané textury. Je proto důležité, abyste prozkoumali všechny možnosti a zajistili, že podlaha bude mít správný vzhled pro váš domov. Přejdeme k několika důležitým aspektům, abychom vám pomohli učinit správnou volbu.


Začněte s nějakou barvou

Je váš pokoj velký nebo malý? Pokud instalujete novou podlahu ve velkém obývacím pokoji a máte pocit, že je příliš otevřený, pak budete chtít vybrat tmavá prkna. Je to proto, že tmavší barvy dávají iluzi, že prostor je menší, než ve skutečnosti je. Je to perfektní, pokud chcete přidat nějaké drama a vytvořit si pokoj. Podívejte se na kaštanové a tmavé dubové podlahy, pokud chcete do svého domova přinést trochu tmavší pocit.

Pokud je váš prostor malý, pak budete chtít svítit. Světlejší barvy mají tendenci otevírat menší plochy, což je činí velkými a vzdušnými. Světlý odstín může také rozjasnit místnost, což je něco jiného, když máte tmavší barevný nábytek. Podívejte se na podlahy z javoru a smetanového dubu, abyste získali právě ten lehčí tón.

Nezapomeňte, že přirozené osvětlení ovlivní také vzhled samotné podlahy. Proto je důležité vyzkoušet několik vzorků a otestovat je doma v různých časech v průběhu dne. Umístěte každý vzorek do místnosti, do které chcete nainstalovat podlahu, a pak ho zkontrolujte ráno, odpoledne a večer. Možná budete překvapeni, kolik světla může změnit původní barvu podlahy.


Přemýšlejte o vizuální struktuře lamel

Po výběru barvy se budete chtít rozhodnout o její struktuře. To má vliv nejen na celkový vzhled podlahy, ale také na to, co cítíte pod nohami. Pergo nabízí několik prkenných textur, ze kterých můžete vybírat, s některými exkluzivními pro laminátové nebo dřevěné podlahy.

Hladký: Laminát / dřevo

Hladká je prostá textura, která neobsahuje léta ani detailní dřevoobrábění. Jedná se o standardní texturu pro laminát a je snadnější na údržbu.


Texturovaný: Laminát

Tento vzhled je vyroben pro celkově přirozenější dojem, ze kterého je cítit skutečné dřevo. Pokud milujete dřevo, ale chcete trvanlivost laminátu, pak textura podlahy je právě pro vás.

Ručně opracované: Laminát / dřevo

Tento model se podobá přirozenému vzhledu pravého dřeva, aby přidal více detailů a vizuálního dojmu. Pokud je váš styl rustikální, pak by pro vás mohly být ručně opracované podlahy tou pravou volbou.


Drátkované: dřevo

K dispozici pouze u dřevěných podlah. Všechny dřevěné vady jsou přiznané a přispívají tak k jeho přirozené kráse.

Dokončete hledání

Poslední věc, kterou je třeba zvážit, je povrch podlahy a množství lesku pro každého. Pergo nabízí tři hlavní úpravy, z nichž každá má jedinečné kvality. Je důležité si uvědomit, že ne všechny povrchové úpravy jsou k dispozici na každé podlaze, takže to mějte na paměti, než se finálně rozhodnete ukončit výběr.


Extra mat

Perfektní, pokud máte děti nebo domácí mazlíčky, tento povrch má skvělou funkci při ukrývání nečistot, škrábanců a nedokonalostí díky nízké úrovni lesku. I když nejsou tak živé jako lesklá povrchová úprava, oceníte snadný úklid. Je ideální pro country styl nebo evropský vzhled.

Lesk

Pokud chcete, aby vaše podlaha opravdu vypadala, pak je pro vás lesklý povrch. S vysokým stupněm lesku si všimnete každého detailu, vzhledu podlahy a máte pocit, že z ní vychází nebeská záře. Tento lesklý vzhled však také odhaluje nedokonalosti a nečistoty, takže očekávejte, že údržba bude náročnější. Tento povrch je ideální pro moderní styl.


Saténový

Satén může být považován za nejlepší z obou povrchů. Úroveň lesku není tak vysoká jako lesklá povrchová úprava, takže světlo se neodráží tak, aby odhalilo jakékoliv škrábance. A stejně jako matný povrch je stále snadné ho čistit. Tato úprava funguje dobře ve většině prostorů.

Nyní, když máte lepší představu o tom, jaký styl podlahy si vybrat, podívejte se na celou řadu podlah společnosti Pergo.
0 komentářů
přidat komentář

Související články