Expona Commercial – neomezené možnosti pro vaše podlahy

Vložil
Tisková zpráva
25.07.2018 09:30
BOCA Group, a.s.

Vinylové podlahy patří v našich končinách už nějakou dobu k nejpopulárnějším krytinám. Poměrně snadno se jim totiž podařilo porazit dříve tolik rozšířené laminátové podlahy. Výrobců vinylových podlah je samozřejmě celá řada, ne všechny produkty však splňují potřebné normy, lišit se mohou složením i vlastnostmi. Společnost BOCA, specializující se na podlahy a povrchy, dlouhodobě věří německému výrobci Objectflor a jeho kolekci Expona Commercial.

Výhody vinylové podlahy Expona Commercial:

  • Snadná údržba - vinylovou podlahu stačí zcela obyčejně zamést či vytřít, PUR (polyuretanový) nátěr na povrchu podlahu chrání.
  • Odolnost - podlahy z PVC jsou vysoce odolné, a hodí se tak do téměř všech typů prostor. Rozdělují se do několika zátěžových tříd, které stanoví, pro které prostory se podlaha hodí (rezidenční, objektové a průmyslové).
  • Vhodnost pro podlahové topení - tento materiál má cca 3x menší odpor než například laminát a vedení tepla je tak zcela bezproblémové.
  • Akustické vlastnosti - i běžné typy vinylových podlah tlumí hluk mnohem lépe než třeba zmiňovaný laminát, toto lze ještě podpořit přidáním speciální vrstvy z korku, pěny nebo jiného materiálu.
  • Rozměrová stálost - podlahy z PVC se díky speciální stabilizační vrstvě nesesychají ani nerozpínají, pouze za extrémních podmínek může dojít k minimálním změnám.
  • Ekologičnost - PVC v podlahovinách Expona neobsahuje žádné škodlivé či jinak nebezpečné látky, používá se i ve zdravotnictví a splňuje všechny přísné normy. Vinyl je navíc stoprocentně recyklovatelný.
  • Antialergennost - vinylové podlahy jsou přirozeně antialergenní a běžně se instalují i do domácností, kde žijí alergici.
  • Pochozí komfort - vinylová podlaha je pocitově teplejší než třeba laminát, je i měkčí a pro bosou nohu příjemnější.
  • Nízká konstrukční výška - ačkoliv se vinylová podlaha Expona Commercial skládá z několika vrstev, její celková tloušťka je poměrně malá (2,5 mm), což se v některých prostorách může hodit.

Ať už preferujete klasický design dřeva, kamene či betonu, nebo sháníte něco méně obvyklého, jako třeba kov, textil nebo papír, nabídka je dostatečně pestrá. Expona Commercial je dostupná v 80 různých variantách, všechny motivy mají embos - tenkou průhlednou vrstvu tvořící povrchovou strukturu zvoleného vzoru. Ta přesně kopíruje vzor, což například znamená to, že léta a suky na dřevěném vzoru přesně souhlasí se strukturou na povrchu vinylové lamely.


Díky vysokým třídám zátěže se vinylové podlahy Expona Commercial dají instalovat nejen do bytů a kanceláří, ale i do dalších vysoce frekventovaných míst. Naše vlastní reference zahrnují restaurace, hotely, bytové domy, úřady a další.

0 komentářů
přidat komentář

Související články