EMECO - interiérová kultovní ikona

Vložil
Tisková zpráva
04.06.2014 13:15
Brother & Duck International

111 Navy Chair
Na letošním veletrhu Salone Internazionale del Mobile opětovně vzbudila zájem americká společnost Emeco, jejíž kořeny sahají až do roku 1944. Je patrné, že pro společnost Emeco jsou kvalitní materiály určující. Emeco preferuje materiály, které neškodí životnímu prostředí a zároveň splňují vše, co se od moderních materiálů žádá. Protože je hlavním výrobním materiálem této americké společnosti již jednou použitý materiál, dává tak impuls k povzbuzení rozvoje ekologicky šetrných konstrukčních materiálů.

Téma ochrany životního prostředí se prolíná i do jednoduchého až minimalisticky prostě řešeného designu navrhovaného nábytku, zejména židlí a stolů. Prezentované kolekce jsou funkční, avšak zároveň jsou praktické a pohodlné. Svým přirozeným a nadčasovým stylem se neřídí žádnými trendy, ale spojují funkční aspekty s možností vysoké variability.

Americká společnost Emeco se díky svým židlím stala v oblasti interiérové designu kultovní ikonou. V roce 2006 se spojila s Coca - Colou a přišla s naprosto revoluční židlí 111 Navy Chair, k jejíž výrobě se používá 111 recyklovaných PET lahví. Židle jsou určené pro náročné užívání a jsou odolné. Další eko židli Broom, vyrobenou z odpadu, navrhl pro společnost Emeco  světoznámý designér Philippe Starck. Na židli je využit už jednou použitý materiál. Vyrábí se ze tří čtvrtin z odpadu z polypropylenu a zbývající část tvoří recyklované dřevěné vlákno. Kolekce Broom byla nově rozšířena o řadu barových židlí.

Nejnovější kolekce židlí a stolů nesoucí název SU, která vznikla ve spolupráci s designérským studiem Nendo, vychází z tradiční japonské kultury. "SU" v překladu znamená jednoduchý, čistý, minimalistický. Jednoduchost se stává atraktivnější než luxus v podobě okázalé vybavenosti.  Precizní inženýrství a využití nových, ekologických materiálů jsou hlavní atributy této kolekce. SU ztělesňuje filozofii společnosti jak ve tvaru tak i v podobě použitého materiálu.  Desky stolů jsou vyrobeny z vysokotlakého laminátu (HPL). Sedáky se nabízí ve třech různých provedeních a podnože celkem ve dvou.

Nově u nás můžete nalézt i židle z nedávno představené kolekce Parrish by Grcic. Jedná se o židle z kolekce, která je rovněž ekologická a navíc i modulární. Původně byla navržená pro nedávno dokončené Parrish Art Museum v New Yorku. Nábytek provokující jednoduchým tvarem je vyráběn z hliníku a perfektními detaily dává vyniknout  prostředí, do kterého je zasazen. V nabídce jsou židle, křesla a čtyři varianty stolků ve dvou šířkách a dvou výškách.

Věříme, že prestižní designové kousky prezentované v showroomu společnosti Brother & Duck si najdou mnoho příznivců a obohatí nejeden interiér. Ucelenou kolekci exkluzivně prodává firma Brother & Duck v prodejnách ve Vinohradském Pavilonu a v ulici Poděbradská.
0 komentářů
přidat komentář

Související články