Dokonale pevné a nárazu odolné rohy sádrokartonových konstrukcí Rigips s lištou AquaBead

Vložil
Pavlína Drbálková
14.02.2012 22:00
Rigips stále přináší inovace v oblasti systémů suché výstavby. Dokonale pevné, nárazu odolné a hladké rohy a hrany sádrokartonových konstrukcí řeší pomocí hranových systémů No Coat.  Rigips nyní na český trh přináší další unikátní novinku - vodou aktivovanou samolepicí lištu AquaBead pro ochranu vnějších rohů.


Lišta AquaBead se skládá ze speciálního plastu, vysokopevnostního papíru a lepidla na bázi škrobu.
Unikátní technologie lišty činí ochranu hran sádrokartonových konstrukcí stabilní, bezpečnou a velmi efektivní.
Pracná a časově náročná úprava rohů pomocí hliníkových lišt se nedá s jednoduchou, rychlou aplikací a výslednou kvalitou stavebního detailu téměř srovnávat.

Aplikace lišty AquaBead na hranu konstrukce pomocí aplikátoru pro vnější hrany 90°. Boční ramena lišty musí být přilepena v celé své ploše.
Lišty AquaBead jsou vysoce odolné proti poškození například nárazem či úderem. Tyto lišty jsou nesrovnatelně pevnější v porovnání s běžnými hliníkovými lištami.
Lišta se při osazení na roh sádrokartonové konstrukce nepodtmeluje. Lepidlo, kterým je opatřena už z výroby, se aktivuje obyčejnou čistou vodou. A díky vysoké přilnavosti lišty k sádrokartonu drží na rohu i bez pomocí šroubů či sponek.

Na tmelu se ušetří i při dokončovacích pracích. Spotřeba tmelu je menší, protože lišta je subtilnější a nepřetmeluje se s výztužnou páskou, jak je běžné u hliníkových lišt. Pro přetmelení lišty doporučuje Rigips tmel Rifino Top, který zaručí vynikající přilnavost, hladký a téměř bílý povrch a dobrou brousitelnost.

Lišty AquaBead nemají žádné ostré hrany, a to ani po zkrácení na požadovanou délku. Jsou tedy bezpečnější i při montáži.

Montážníci při práci s lištou ocení pomocný aplikátor pro vnější hrany 90°. Aplikační válečky pomohou udržet stálý a rovnoměrný tlak na lištu při jejím upevnění. Aplikátor je na tyčovém nástavci, který umožní se dostat jednoduše i ke vzdálenějším rohům. S tímto nástrojem lze docílit výrazné úspory pracovního času a také opticky přesnějšího rohu.
Díky lištám AquaBead je práce při dokončování rohů sádrokartonových konstrukcí rychlejší, jednodušší, bezpečnější a také ekonomičtější.

Přetmelení rohů s lištou AquaBead sádrovým spárovacím tmelem Rifino Top. Po vyschnutí se zabrousí případné nerovnosti.


Detail aplikačních válečků pro přitlačení lišty AquaBead.
Videonávody k montáži sádrokartonových konstrukcí, stejně jako i další možnosti úpravy vnitřních koutů a vnějších rohů najdete na www.prestavujemebyt.cz


0 komentářů
přidat komentář

Související články