Designový dveřní systém VEKAMOTION 82 pro dokonale prosvětlený interiér

Vložil
Tisková zpráva
04.01.2021 12:35
Jednou z hlavních letošních novinek společnosti VEKA, předního výrobce plastových okenních a dveřních profilů nejvyšší třídy A, jsou zcela přepracované zdvižně posuvné dveřní systémy VEKAMOTION 82 a VEKAMOTION 82 MAX. Oba se pyšní mimořádně tenkým profilem, velkorysou světelnou propustností a velmi snadným opracováním i montáží.

Dnešní snaha architektů co nejvíce prosvětlit interiér s pomocí velkoformátových prvků vedla na českém i evropském trhu k boomu zdvižně posuvných dveří. Především takových, které jsou vyrobeny z tenkých profilů a nabízejí i bezbariérové přechody. Společnost VEKA na tento trend reaguje novou generací zdvižně posuvných dveří VEKAMOTION 82, která nahradí předchozí VEKASLIDE 82 a VEKASLIDE 70.

Ve srovnání se staršími typy dveřních systémů nabízí VEKAMOTION 82 až o 20 procent štíhlejší profily, což znamená větší plochu skel. S pomocí tohoto produktu, včetně jeho designové varianty VEKAMOTION 82 MAX, je možné realizovat moderní velkoformátové návrhy a docílit dokonale prosvětlených interiérů. VEKAMOTION 82 je navíc bezbariérový a spolňuje nároky na bezpěčnost či ochranu před vodou.

Ocelové výztuže a tenčí rámy

Pro dosažení vysoké pevnosti i u rozměrných plastových rámů jsou u VEKAMOTION 82 bohatě dimenzovány vnitřní výztuže. Rám se šířkou 62 milimetrů a konstrukční hloubkou 194 milimetrů má dvě navzájem oddělené ocelové komory, do nichž je možné vložit ocelové výztuže o rozměru 60 × 40 milimetrů, které jsou používány také v systémech Softline 76 a 82. "Použití plastového profilu a klasických ocelových výztuží znamená vyšší pevnost a současně nižší náklady, protože není potřeba použít hliníkové profily," zdůrazňuje Milan Klepsa, hlavní zástupce společnosti VEKA pro Českou republiku a Slovensko.

Díky kompaktnímu kování, které se doposud používalo jen u dřevěných a hliníkových konstrukcí, bylo možné výšku rámu snížit na 86 mm a středního sloupku na 92 mm. Stejně tak drážka v profilu, která je nezbytná pro instalaci, mohla být zmenšena. "To pro změnu umožnilo vylepšení výztuží, a tedy i lepší zatížitelnost prvků," vysvětluje Klepsa. Dveřní systém je samozřejmě možné osadit běžně dostupným kováním.

Kvalitní tepelná izolace

Díky celkové stavební hloubce dosahuje systém Uf = 1,3 W/m²K a může pojmout moderní trojskla až v tloušťce 54 milimetrů. Velkoobjemové těsnění a dvousložkové těsnicí díly zajišťují utěsnění až do úrovně 9A. "Toho je dosaženo spolehlivým utěsněním mezi prahem, rámem a křídlem. Těsnění jsou spojena prostřednictvím vulkanizovaných rohů, díky kterým vzniká pevný spoj," říká Milan Klepsa.

Nový standard pro klasické i bezbariérové konstrukce

Při vývoji tohoto dveřního systému byl kladen důraz především na jednoduchost opracování a montáže. Obojí bylo navrženo v úzké spolupráci s výrobci. Například v případě prahu si výrobce může zvolit mezi ochranným nášlapným profilem ve dvou provedeních, a snadno tak vyrobit standardní či bezbariérovou variantu.

Téměř bezrámový vzhled

S pouhými třemi dodatečnými profily může výrobce dveří rozšířit svůj sortiment VEKAMOTION 82 o designovou variantu VEKAMOTION 82 MAX. Její velkou výhodou je možnost použít prahový profil pro celý rám. Vizuálně ohromující je i výška vnitřního profilu pevného křídla – pouhých 28 milimetrů. Pevné křídlo může být volitelně zaskleno již ve výrobě, nebo je možná instalace skla zvenčí přímo na staveništi. "Nová konstrukce rámů navíc umožňuje takřka kompletní překrytí omítkou, čímž lze dosáhnout téměř bezrámového vzhledu," uzavírá Milan Klepsa.
0 komentářů
přidat komentář

Související články