Pecha Kucha Night Ostrava: Volume 4

Zdroj
PKNO
Vložil
Tisková zpráva
10.06.2011 11:40
Dům umění ožije oslavou prvního roku PechaKucha Night Ostrava

V sobotu 11. června 2011 se centrum Ostravy zaplní fanoušky designu, architektury a jiných vizuálních oborů. Čtvrtá PechaKucha Night Ostrava láká na velkolepou oslavu prvního roku své existence nejen jedenáctkou zajímavých prezentujících, ale nově i live venkovní projekci s dvěma bary pro ty, kterým kapacita nedovolí dostat se do velkého sálu Domu umění Galerie výtvarného umění Ostrava.
 
„PechaKucha Night vždy byla opakem nudných, zdlouhavých přednášek o umění, naše čtvrté ostravské pokračování je pak ale opravdovým večírkem pro milovníky kultury.“ Nechává se slyšet Martin Lindovský, jeden z organizátorů této akce. „Podařilo se nám domluvit do Domu umění opravdové špičky svých oborů a talentované mladé umělce. A protože zájem o účast v publiku je obrovský a slavíme rok od založení, rozhodli jsme se udělat radost těm, kteří se z kapacitních důvodů nevejdou do sálu galerie. V sobotu tak budeme živě promítat veškeré prezentace na zahradě Domu umění a kdokoliv může přijít a okusit atmosféru PechaKucha Night na vlastní kůži.“ popisuje Lindovský novinku, venkovní prostor s živou projekcí a dvěma bary, ve kterém se bude konat i afterparty.
 
Seznam zmiňovaných prezentující také naznačují, že čtvrtá ostravská „noc tlachů“, jak se dá exoticky znějící název přeložit, bude stát za to. Vedle zřejmě nejlepší mladé české fotografky Terezy Vlčkové vystoupí například designér Jan Čapek, který navrhoval mimo jiné láhve minerálních vod Mattoni či současné půllitry značek piva Radegast a Kozel, nebo Petr Kvíčala, jeden z nejvýznamějších současných českých malířů.
 
PechaKucha Night je postavena na formátu prezentací 20x20. Každá prezentace má přesně 20 snímků a každý z nich je komentován přesně 20 vteřinami. Prezentující tak publikum nenudí přílišnými detaily a technikalitami, ale spíše představuje nové ideje a koncepty, což otevírá akci široké veřejnosti. Po skončení prezentací mají všichni diváci možnost s prezentujícími neformálně diskutovat, PechaKucha Night je totiž hlavně o inspirativní atmosféře, o prostoru pro potkávání lidí a nápadů. Ostravské PechaKucha Nights jsou zásadně zdarma.
 
Kompletním seznamem prezentujících je: Jan Čapek, Lukáš Kijonka za Kolektiv, minimon, Miloslav Brzák za Custom Boards, Tereza Vlčková, Ondřej Zita a Michal Sloboda za Designboys, Martin Křivánek, NDM, Rudolf Šmíd, Petr Kvíčala a výroční prezentace samotné PKNO.
 
Akce se koná 11.6.2011 v Domě umění GVUO, za zastávkou Elektra. Informace o samotné akci, o hostech i fotografie z minulých PechaKucha Nights se dají nalézt na facebookových stránkách akce nebo na oficiálních webových stránkách.
0 komentářů
přidat komentář

Související články