Pecha Kucha Night Ostrava: Volume 5

Zdroj
PKNO
Vložil
Tisková zpráva
07.09.2011 15:35
Ostrava (6. 9. 2011) – Před rokem se v Ostravě v areálu Dolu Hlubina poprvé představil projekt PechaKucha Night. Ten má za cíl inspirovat a bavit účastníky prezentacemi osobností designu, architektury a jiných kreativních oborů. Nyní, o rok později, se akce vrací do industriálních prostor, již tuto sobotu ji totiž bude hostit Důl Michal.

"Chceme lidem nabídnout neopakovatelný zážitek a to po všech stránkách, proto se koná PechaKucha Night Ostrava pokaždé na jiném místě. Důl Michal je návratem do industriálu, rádi bychom toto místo zpřístupnili těm, kteří tam ještě nebyli, a těm, kteří už areál navštívili, ho ukázali v úplně novém světle.“ popisuje koncept projektu Martin Lindovský, jeden z organizátorů.

PechaKucha Night má v Ostravě za sebou čtyři velmi úspěšná pokračování, přičemž to poslední, konané v Domě umění, přilákalo přes šest set lidí. „Prostory konání jsme pokaždé beznadějně zaplnili, tak velký zájem bereme jako potvrzení, že to, o co se v Ostravě snažíme, má smysl. Zároveň to vnímáme jako velký závazek vůči naším fanouškům.“ popisuje pocity z vysoké návštěvnosti Lindovský.

V Dole Michal, který je národní kulturní památkou, se v sobotu představí atraktivní směsice osobností: od ostravského fotografa Borise Rennera, přes úspěšné designéry jakými jsou Radim Babák ze studia Hippos design či Martin Jakobsen, po Markétu Ubíkovou z občanské iniciativy Čisté nebe. Každá autorská prezentace má formát 20x20 - přesně 20 snímků a každý z nich je komentován přesně 20 vteřinami. Prezentující tak publikum nenudí přílišnými detaily a technikalitami, ale spíše představuje nové ideje a koncepty, což otevírá akci široké veřejnosti.

Projekt má za cíl účastníky seznamovat nejen se zajímavými nápady a díly, ale také mezi sebou. Součástí programu večera je proto neformální afterparty, kde se můžou diváci osobně setkat a diskutovat o současných tématech s prezentujícími a organizátory.

Akce se koná 10.9.2011 od 18:00 v areálu Dolu Michal v Ostravě-Michálkovicích. Samotný začátek prezentací je stanoven symbolicky na 20:20. Informace o samotné akci, o hostech i fotografie z minulých PechaKucha Nights se dají nalézt na facebookových stránkách akce nebo na oficiálních webových stránkách.
0 komentářů
přidat komentář

Související články