Konference časopisu Smart Cities

3.-4.6.2014, Univerzitní kino Scala, vila Tugendhat, Brno

Zdroj
Smart Cities
Vložil
Tisková zpráva
24.03.2014 14:50
Vydavatel časopisu Smart Cities ve spolupráci s městem Brnem pořádá na začátku června první konferenci na téma chytrých měst v České republice s podtitulem "Jak nastartovat chytré město". Konference má za cíl přinést konkrétní příklady z praxe a návody, které by politici, úředníci, malé a střední firmy, architekti i studenti mohli využít ve své práci.

Konference má urychlit přenos užitečných informací a tím i jejich dopad na správu českých a slovenských měst. V současné době plné informací různé kvality a s velkým množstvím informačních a vzdělávacích akcí má tato konference ambici představit to nejlepší, co lze momentálně nabídnout.
První den konference je věnován prezentacím úspěšných řešení z různých oblastí správy města. Zástupci měst Vídně, Prahy, Bratislavy a Brna a z menších měst pak Litomyšle, Trenčína, Vodňan a Púchova se ve svých vystoupeních vždy zaměří na konkrétní úspěšné řešení. Po vlastních prezentacích pak bude následovat diskuze nad přenositelností dobrých řešení do jiných měst a možné spolupráci mezi městy. První den bude zakončen společenským večerem ve vile Tugendhat, kde mohou být zajímavé diskuzní náměty podrobněji probrány. Celý den bude moderovat televizní moderátorka Michaela Hergetová.
Druhý den konference je věnován nástrojům pro chytrá města, neboť jejich ovládnutí je pro další rozvoj a jeho tempo rozhodující. Kromě domácích odborníků a specializovaných firem přijedou i hosté ze zahraničí, konkrétně z Rotterdamu, Liverpoolu a Londýna. Právě zahraniční prezentace přinesou cenný pohled na různé modely spolupráce mezi městy, mezi městem a státem či města a inovativní malé firmy. První dva bloky tohoto dne bude moderovat šéfredaktor časopisu Smart Cities David Bárta. Poslední blok druhého dne je věnován veřejnému prostoru a bude jím provázet Rostislav Koryčánek.
Pořádáním konference časopisu Smart Cities chtějí organizátoři otevřít veřejnou diskuzi o dlouhodobém plánovaném rozvoji našich měst se zapojením občanské veřejnosti.

V případě zájmu se neváhejte registrovat na adrese www.scmagazine.cz/konference/1/registrace.
0 komentářů
přidat komentář

Související články