4 komentáře
za účasti císaře Františka Josefa I.
Dr.Lusciniol
| 24.05.19 01:52
On byl pak i císař František Josef II. ?
Nešťastný konec a nové zasklení lodžie
Petr Šmídek
| 24.05.19 04:10
Budovu vídeňské opery tehdejší veřejnost i císař komentovali velmi kriticky, což van der Nüll nesl těžce až se 4. dubna 1868 oběsil. Druhý z autorů von Siccardsburg zemřel na tuberkulózu o deset týdnů později. Ani jeden z autorů se nedočkal slavnostního otevření stavby. Proto opatrně s kritikou i oslavami.
p.s. V roce 1994 Hermann Czech zasklil lodžii nad hlavním vstupem do opery.
Franz Joseph I.
Karel Doležel
| 25.06.19 02:43
Dr. Lusciniol se v komentáři ptá, zda byl F. J. II. Nechápu tento dotaz, neb i průměrně vzdělaná veverka ví, že nebyl. Pokud by se lépe podíval na průčelí opery, pak je zde patrný nápis Franz Joseph I. Tak co s tím Dr. Lusciniol?
O tech veverkach
Dr.Lusciniol
| 06.07.19 05:08


Za to, co je nekde neco napsane, na nejakem baraku, bych hlavu hned nedaval.
Kdyz je nekde jen jeden tak neni co rozlisovat. Proto take treba Jiri z Podebrad neni Jiri prvni, prestoze jako cesky kral byl toho jmena JEDINY. Kdo vi kdo to byl, kdo se rozhodl tam na ten barak dat to “prvni”. Svou chybou ale logiku veci nezmenil. Proste, ani na ty veverky asi nemel. Ty, jak ostatne i Vy pisete, vi ze druhy Franz Josef nikdy nebyl.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.