Z bývalého pivovaru v pražském Lochkově budou byty

Vložil
ČTK
18.09.2009 11:45
Praha

Praha - V bývalém pivovaru v Lochkově v Praze 5 se místo vaření piva začne bydlet. Vznikne tam 73 nových bytů. Developerské společnosti Euro Ventures a Itaka do přestavby areálu investují 240 milionů korun, sdělily dnes v  tiskové zprávě.
    "Naším cílem je co nejvíce zachovat originální architektonické prvky v souladu s moderní architekturou. Maximálně respektujeme dobový charakter. Proto pivovarské věže s cihlovými komíny, dominantu objektu i  lokality, citlivě zrenovujeme a stanou se srdcem celého projektu," uvedl architekt projektu Alberto Di Stefano a současně spolumajitel Itaky.
    Zahájení stavby plánují stavitelé na jaro 2010, předpokládaný termín dokončení je konec roku 2011. Stavební povolení na projekt už bylo vydáno, v  nejbližších dnech by mělo nabýt právní moci. Financování projektu zabezpečuje Česká spořitelna.
    Společnost Euro Ventures vznikla v roce 2004. Specializuje se na rekonstrukce historických domů, a to hlavně v Praze. Majitelem firmy je kyperská společnost Evih Limited. Skupina Itaka působí v  Česku už od roku 1994. Také v případě této firmy jsou hlavním předmětem činnosti přestavby historických budov. Společnost kontrolují Italové Alberto Di Stefano a Eugenio Percossi.
0 komentářů
přidat komentář