Ve Velkém Meziříčí vznikne rozhledna, když město sežene dotaci

Vložil
ČTK
03. 05. 12. 07:40
autor návrhu: Václav Hlaváček
Velké Meziříčí (Žďársko) - Ve Velkém Meziříčí možná bude nová rozhledna vysoká kolem 30 metrů. Kovovou stavbu ve tvaru šroubovice na Fajtově kopci už několik let plánuje místní lyžařský klub, na uskutečnění projektu asi za deset milionů korun se mu ale nepodařilo získat peníze. Teď by záměr mohlo převzít město, které má větší šanci sehnat dotaci. Zastupitelé o tom rozhodnou v polovině měsíce, řekl ČTK starosta města Radovan Necid.

    "Dověděli jsme se, že možnost získání evropské dotace je reálná. Znamenalo by to, že dotace nám uhradí až 85 procent nákladů a to by bylo pro městskou kasu schůdné," vysvětlil starosta. Na rozhlednu už byla vypracována architektonická studie a bylo vydáno stavební povolení. Pokud se město stane investorem tohoto projektu a podaří se mu sehnat evropské peníze, mohla by podle Necida rozhledna na Fajtově kopci stát do dvou let.
    S myšlenkou na stavbu rozhledny přišel před několika lety ski klub, který na Fajtově kopci provozuje sportovní areál, v zimě s lyžařskou sjezdovkou a v létě s bikeparkem. Konečnou podobu rozhledny pak vybrali lidé hlasováním na internetu. Vyhrál návrh architekta Václava Hlaváčka. U rozhledny má být i půjčovna kol, lyží a tříkolek. Převedení projektu na město se klub nebrání. "Město by bylo silnějším partnerem na dotace a má s nimi také daleko víc zkušeností než my," uvedl Jiří Pálka z klubu.
    Na Vysočině teď s podporou unie už jedna rozhledna vzniká, a to na Třebíčsku. Věž z kamene, kovu a dřeva, vysoká 31 metrů, bude na vrchu Mařenka dokončena asi v polovině léta. O projekt s celkovými náklady kolem sedmi milionů korun se společně stará sedm okolních obcí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články