Valdštejnská zahrada se otevře návštěvníkům 1. dubna

Vložil
ČTK
28.03.2009 13:20
Praha

Praha - Valdštejnská zahrada v areálu Senátu se ve středu otevře návštěvníkům po zimní přestávce. Zpřístupněna bude po tradičních opravách a úpravách v první dubnový den, řekl ČTK tiskový tajemník Kanceláře Senátu Petr Kostka. Novinkou letošní sezony podle něj budou komentované prohlídky zahrady pro veřejnost.
    Prohlídky se mají konat každou první sobotu v měsíci a každé úterý odpoledne, zájemci si ale musí účast rezervovat předem v Informačním centru Senátu. "Prohlídky budou pouze v českém jazyce a konají se za každého počasí," upozornil Kostka.
    Valdštejnská zahrada je druhou největší ve vnitřní Praze. Od roku 1634, kdy ji nechal zbudovat vojevůdce Albrecht z  Valdštejna v manýristickém stylu, získala podobu v duchu romantismu a později baroka. Návštěvníci v ní mohou obdivovat soubor devíti bronzových plastik, kopií díla nizozemského sochaře Adriana de Vriese, a unikátní salu terrenu, určenou pro zahradní koncerty, která je vyzdobena freskami italského malíře Baccia del Bianca.
    Lidé si v zahradě mohou odpočinout v blízkosti kašen či vodní nádrže, kde se prohánějí kapři, karasové, tolstolobici a dokonce i sumec. Pozoruhodná je i uměle vytvořená krápníková stěna a voliéra se dvěma páry výrů. Obdivovanými obyvateli zahrady jsou páv a jeho družky.
    Kromě fauny, flóry a historických skvostů barokní zahrady čeká její návštěvníky od června do září opět kulturní léto. V tomto období se každý čtvrtek budou konat koncerty v  sala terreně.

0 komentářů
přidat komentář