V Pardubicích se chystá první etapa obřího sídliště

Vložil
ČTK
12.08.2009 00:40
Pardubice

Pardubice - V Pardubicích se chystá první etapa obřího sídliště Nová Cihelna. První fáze bude skromnější, developer postaví 85 bytů. Urbanistická studie uvažuje až o 2500 bytech. ČTK to dnes řekl vedoucí stavebního odboru magistrátu Jiří Vopršal.
    "Developer chce začít na severu území. Vzhledem ke krizi asi začíná krok po kroku. Nyní žádá o územní rozhodnutí, minimální lhůta na jeho vyřízení jsou tři měsíce," řekl Vorpšal.
    První etapa má nabídnout bydlení v řadových rodinných domech, kterých by mělo být 28, dále pak ve třech bytových domech, 19 atriových a osmi takzvaných bariérových domech. Ty by měly stát u silnice, a budou mít proto řadu stavebních úprav, aby zajistily komfortní bydlení i přes hluk aut. Atriové domy jsou nízkopodlažní a mají uzavřený dvůr se vstupem pouze z domu. K celé výstavbě má ještě náležet 208 parkovacích míst.
    Území ohraničuje ze severu stará silnice na Hradec Králové. Ze severozápadu jej obklopuje stará zástavba rodinných domů a celá lokalita se táhne k restauraci u Josefa. Výstavba by měla začít u komunikace, která bývala hlavním tahem na Hradec Králové.
    "O stavbě sídliště se hovoří od 80. let, kdy tam měly vyrůst paneláky. Po pravdě tohle je pozitivnější stav," řekl Vopršal.
    Sídliště plánuje stavět společnost Stavconsult Projekt, jejímž předsedou představenstva je Vlastimil Janák. Firmy, kde figuruje, nemají webové stránky. Starosta polabinského obvodu Jiří Srbek doufá, že brzy nějaké zprovozní a projekt sídliště Nová Cihelna si lidé budou moci prohlédnout, řekl ČTK.
0 komentářů
přidat komentář

Související články