V Černošicích v březnu otevřou novou sportovní halu

Vložil
ČTK
25.11.2015 20:50
Praha

Grido, architektura a design

Černošice (u Prahy) - V Černošicích u Prahy příští rok v březnu otevřou novou sportovní halu, kterou budou využívat zejména školáci. Náklady na výstavbu a úpravu venkovních prostranství představují kolem 50 milionů korun, na část přispěli lidé a firmy ve veřejné sbírce. ČTK to řekl starosta Filip Kořínek (Věci černošické).

"Pomůže to hlavně škole, to je ten hlavní budoucí uživatel. Naše škola, přestože je největší v okrese, nemá žádnou tělocvičnu. Je tam jen malý sál o rozloze asi 100 m², který za tělocvičnu nelze považovat," uvedl starosta.

Školáci by měli mít halu k dispozici od 08:00 zhruba do 15:00 a pak ji budou využívat mimoškolní kroužky a sportovní oddíly, například hráči florbalu, basketbalu, volejbalu a stolního tenisu či karatisté. Nyní se sportovci musejí scházet v nevyhovujících prostorách nebo dojíždějí do jiných měst.

Většinu peněz na budovu, která má už dokončenou hrubou stavbu, město získalo od ministerstva financí. Část nákladů hradí z vlastního rozpočtu a asi deset milionů korun chce shromáždit ve veřejné sbírce. Podle starosty se tuto částku už skoro podařilo vybrat.

Sportovní haly budují i další středočeská města. Například v Mladé Boleslavi letos zprovoznili novou sportovní halu u 5. základní školy za 30 milionů korun.

0 komentářů
přidat komentář