V Berouně vznikne rezidenční komplex s více než 600 byty

Vložil
ČTK
25.09.2008 17:15
Beroun

Beroun - Developerská skupina Crestyl připravuje výstavbu nového rezidenčního komplexu Berounské stráně. Bude v něm 621 bytů o celkové ploše 48.000 metrů čtverečních. Celkové náklady projektu přesáhnou 2,2 miliardy korun. První etapa stavby by měla skončit v roce 2010, sdělil dnes ČTK generální ředitel skupiny Crestyl Omar Koleilat.
    Nový rezidenční komplex Berounské stráně bude u centra Berouna na doposud nevyužitém pozemku, uzavřeném ulicemi Talichova a Bezručova. Projektantem stavby je italská architektonická kancelář Mediapolis, která v Čechách navrhla mimo jiné pražské bytové komplexy Podbaba a Podvinný mlýn.
    Skupina Crestyl působí na českém realitním trhu od roku 1996 a patří mezi vedoucí developery s širokým portfoliem rezidenčních a komerčních projektů. V současné době působí ve více než 14 lokalitách v ČR, celkové investice tam přesahují miliardu eur (asi 24 miliard Kč).
    Zájem o bydlení v Berouně roste, přestože ceny rodinných domů, stavebních parcel, bytů a tržní nájemné se stále zvyšují. Do města se v posledních třech letech přistěhovalo 1000 obyvatel. V současnosti jich zde žije přibližně 18.000. Berounská radnice očekává, že do pěti let se do města přestěhuje dalších 5000 lidí.
0 komentářů
přidat komentář