Univerzita H. Králové zahájí příští rok stavbu další budovy

Zdroj
Jakub Sochor
Vložil
ČTK
17.04.2013 20:45
Hradec Králové

Hradec Králové - Univerzita Hradec Králové (UHK) začne v příštím roce stavět třetí pavilon svého vysokoškolského kampusu Na soutoku. Výstavba budovy bude stát zhruba 430 milionů korun, sloužit bude Přírodovědecké fakultě UHK. ČTK to dnes řekl kancléř UHK Ondřej Tikovský.
    "Předpokládáme, že vítězná firma zahájí práce počátkem jara roku 2014. Stavba bude trvat přibližně rok a půl a naváže na ni vnitřní vybavování zejména specializovaných laboratoří," uvedl Tikovský. V nové budově vznikne například toxikologické pracoviště, kde se budou specialisté věnovat výzkumu mykotoxinů.
    Tikovský uvedl, že UHK v souvislosti s demografickým poklesem neplánuje nárůst počtu studentů a nová budova umožní univerzitě postupně opouštět některé objekty na území města, které si škola pronajímá či jsou nevhodné.
    V areálu Na soutoku naproti hradecké fakultní nemocnici v roce 1997 začal fungovat Objekt společné výuky. V roce 2008 skončila stavba nové budovy fakulty informatiky a managementu. Univerzita také v kampusu plánuje stavbu sportovního areálu, který by měl sloužit vysokým školám i veřejnosti.
    UHK na letošní rok také plánuje, že zahájí opravy pláště památkově významných budov na náměstí Svobody, které škola získala od města před několika lety do svého vlastnictví. Škola za opravy oken, fasády a uměleckých prvků obou budov zaplatí zhruba 70 milionů korun.
    V Hradci Králové také vloni v říjnu začala stavba prvního objektu nového kampusu Univerzity Karlovy (UK). Stavba Výukového a výzkumného centru UK bude stát zhruba 420 milionů korun. Postup další výstavby v areálu kampusu UK bude závislý na získávání peněz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články