U hlavního nádraží zřejmě vzniknou stavby za miliardy

Zdroj
Dušan Kütner
Vložil
ČTK
20.09.2006 00:20
Praha

Praha - Dvě administrativní centra a hotel mezi Vysokou školou ekonomickou a hlavním nádražím, pět domů s luxusními byty v sousedství a moderní architektonická budova za bývalým Národním shromážděním, která by podle tvůrců měla svou vizí konkurovat například Tančícímu domu. Takový je záměr společnosti CR-City proměnit okolí pražského hlavního nádraží v centru města. Celý projekt vyjde investora zhruba na čtyři miliardy.

Jako první z navrhovaných projektů již začala stavba 150 bytů mezi Španělskou a Italskou ulicí vedle Riegrových sadů, řekl dnes ČTK zástupce investora CR-City Jan Hromádka. Třetinovými společníky v CR-City jsou České dráhy, na jejichž pozemcích se má stavět, dále britská investiční firma a společnost Sudop Group, v níž je Hromádka generálním ředitelem.
Administrativní centra mají vzniknout na jedné straně náměstí Winstona Churchilla, kde další dvě strany tvoří VŠE a Dům odborů. Nový objekt bude podle investora stát přímo nad stanicí metra budoucí trasy D a nabídne 40.000 metrů čtverečních užitné plochy. Vedle centra chce firma postavit hotel s 220 lůžky.
Společně s byty, které by se podle úvah investora mohly prodávat za 75.000 korun za metr čtvereční, zabírá nový projekt rozlohu tří hektarů. "Předpokládáme, že stavět by se mohlo začít 2008 a mohlo by to být hotovo do konce roku 2010," uvedl Hromádka k začátku stavby administrativních budov a hotelu na náměstí Winstona Churchilla.
Zatím jen ve stadiu příprav je pak další projekt, který by výrazně proměnil okolí mezi Národním muzeem, Národním shromážděním a Španělskou ulicí za kolejištěm hlavního nádraží a byl by patrný i z Václavského náměstí.
"Překrytím zúžené části vjezdu do Vinohradského tunelu vytváříme plochu 150 krát 150 metrů, na které chceme vytvořit velmi atypický objekt, neobvyklých tvarů, neobvyklé konstrukce a koncepce. Svým významem by se mohl rovnat problematice Tančícího domu," míní Hromádka.
CR-City podle něj předpokládá, že v říjnu se změní územní plán, což firmě umožní zpracovat potřebné vstupní projektové dokumentace. "Mám představu, že by veškerá projektová dokumentace mohla být hotova na konci roku 2008 a realizace že by mohla být do konce roku 2010," poznamenal Hromádka k projektu, který by podle jeho odhadu stát až miliardu korun.
0 komentářů
přidat komentář