Třebíč připravuje nový územní plán, chce ho mít do 2014

Vložil
ČTK
12.01.2011 12:15
Třebíč

Třebíč - Třebíč připravuje nový územní plán. Současný byl schválen v roce 1998 a nevyhovuje novému stavebnímu zákonu. Prodělal už deset změn, v nejbližší době se chystají ještě dvě další. Výběrové řízení na pořízení bude vyhlášeno na jaře, zastupitelé by mohli nový územní plán schvalovat v  průběhu roku 2014. Novinářům to dnes řekl starosta Pavel Heřman.
    "Územní plán bude utvářet podobu města na příštích 15 let," řekl Heřman. Dosavadní dokument řeší pouze samotné město, nový plán zahrne celé správní území i s místními částmi. Stanoví předpoklady pro další rozvoj města, bude řešit nové rozvojové lokality, rozvoj inženýrských sítí i dopravního systému. "Měl by také například korigovat podmínky pro stavbu obchvatu města," uvedl Heřman.
    Podle městského architekta Lubora Herzána, jenž se na vzniku dokumentu bude podílet, by v souladu se současnými trendy neměly do budoucna vznikat samostatné plochy s jedinou funkcí, například ohraničené průmyslové zóny či lokality vyhrazené pouze pro bydlení.
    Ve městě by naopak měly v budoucnu vyrůst ucelené lokality se zastoupením bydlení, možností zaměstnání a občanskou vybaveností. To bude mít mimo jiné příznivý vliv i na městskou dopravu."Budu tento trend podporovat, i když to bude jen jeden z kamínků do celkové mozaiky nového územního plánu," řekl Herzán.
0 komentářů
přidat komentář

Související články