Skeptici z Bojkovic na Uherskohradišťsku otevřeli novou rozhlednu

Vložil
ČTK
28.09.2011 21:30
foto:kbs-sos.wz.cz
Bojkovice (Uherskohradišťsko) - Svobodné občanské sdružení Klub bojkovských skeptiků dnes na Skalce v Bojkovicích na Slovácku otevřelo novou rozhlednu. Stavba zhruba deset metrů vysoké vyhlídky ze smrkového dřeva přišla přibližně na dva miliony korun. Když je jasno, je odsud krásný výhled na údolí od Uherského Brodu až k Pálavě, řekl ČTK místostarosta Bojkovic Jaroslav Staník.

    "Klub Bojkovských skeptiků už v minulosti například vyčistil a zpřístupnil studánku Hlouběnku. Nyní z jeho iniciativy vznikla nová vyhlídka. Město zajistilo dřevo, prací či finančně přispěli sponzoři i dobrovolníci," řekl Staník. Neobává se, že by dřevěná stavba potřebovala po několika letech akutní údržbu jako nedaleká rozhledna na kopci Velký Lopeník, kterou ohrožuje plíseň a hniloba a na jejíž nový nátěr obec léta marně sháněla peníze.
    "Už ji máme předem natřenou, aby nám neshnila. Doufám, že na její údržbu budou vždycky peníze. Je to krásné místo, které se jistě stane cílem putování mnoha turistů. Opravdu stojí za to se tam podívat," mínil místostarosta. Kromě nově postavené rozhledny mají Bojkovice od letošního června novou atrakci v podobě opraveného zámku Nový Světlov. Majitel jej zrekonstruoval a otevřel veřejnosti. Konají se zde i koncerty a další společenské akce.
0 komentářů
přidat komentář