Rožnov chce postavit nový dům s byty pro sociálně slabé

Vložil
ČTK
22.12.2008 11:40
Praha

Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko) - Radnice v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku chystá stavbu nového domu s byty pro sociálně slabé. Objekt, ve kterém by mělo vzniknout zřejmě až 40 bytových jednotek, by se měl začít stavět v roce 2010, pokud se městu podaří získat potřebnou dotaci. Náklady nyní radnice odhaduje na zhruba 30 až 40 milionů korun. ČTK to řekl starosta Rožnova Jaroslav Kubín.

    Pro stavbu domu radnice zvolila pozemek v lokalitě Láz v severní části města. "Letos chceme udělat takzvanou představební přípravu, a jestli se pustíme do projektu, záleží na tom, jestli dostaneme požadovanou dotaci od ministerstva pro místní rozvoj a podle toho, jestli budou k této výstavbě i vyhlášeny operační programy," vysvětlil Kubín.
    Jako dům s byty pro sociálně slabé měla původně sloužit i polyfunkční budova, kterou radnice před nedávnem dokončila. Později ji ale město nabídlo k prodeji. Podle Kubína je ovšem stále ve hře varianta, že i zde by nakonec nájemní byty mohly vzniknout. "Bytů je tam devět. Skoro dvacetitisícovému městu to sice může pomoci, ale neřeší to ten problém celkově," vysvětlil důvody starosta.
    Rožnovská radnice nyní vlastní zhruba 320 nájemních bytů a na rozdíl od jiných měst Zlínského kraje se už nechystá žádné z nich prodat. Město i soukromí developeři za poslední tři roky v Rožnově postavili několik bytových domů s desítkami bytů, které se postupně obsazují, a je jich nyní ve městě dostatek. Dům s 28 byty nyní v Rožnově dokončuje například stavební a developerská firma Zlínstav, další by pak chtěla začít stavět zřejmě v roce 2011.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
dotaz
Petr
22.12.08 01:32
Rožnovské sociální byty a skutečná pravda
Libuše Rousová
02.01.09 12:27
zobrazit všechny komentáře