První výkresy k novému územnímu plánu Prahy budou do konce března

Vložil
ČTK
10.03.2014 22:35
Praha

Praha - První výstupy z tvorby nového územního plánu, tzv. metropolitního, by měly být hotovy do konce března. Na jednání magistrátního výboru pro územní rozvoj to uvedl ředitel Institutu plánování a rozvoje Prahy (IPR) Tomáš Ctibor. IPR pro město metropolitní plán vypracovává.
    "Finišuje příprava návrhových výkresů. Dostáváme se do fáze návrhové, kdy budou prezentovány první výkresy," řekl na jednání Ctibor. Kompletně by měly být hotovy do 31. března. Následně chce IPR 14. dubna uspořádat seminář se zástupci jednotlivých městských částí.
    Metropolitní plán má řešit primárně Prahu jako celek, nikoliv jako jednotlivé drobné plochy. Hlavní města se skládá z 57 městských částí a 22 správních obvodů. Nový územní plán má nahradit plán schválený v roce 2000. Oproti starému se liší například tím, že vymezuje urbanistické lokality. Ty identifikují v rámci městských částí jednotlivé plochy a místa, která chrání před necitlivou výstavbou. Například když charakterizuje území jako vilovou zástavbu, nesmí se tam postavit panelák.
    Druhým rysem nového plánu je, že bude vrstevnatý. Starý přesně určuje, co může na dané ploše stát. V novém to tak není, charakterizuje pouze přípustnou zátěž pro dané území. Město také počítá s tím, že pro vybrané lokality bude vypracován podrobnější územní plán.
0 komentářů
přidat komentář

Související články